کد خبر: 100708 A

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی:

آقا محمدی گفت: متاسفانه مسئولان استان لرستان در جذب نیروهای بومی کوتاهی کردند و این فرصت همانند دیگر فرصت ها از دست رفت که با روی کار آمدن دولت جدید هم اکنون جذب این یک هزار نفرهم متوقف شده است.

ایلنا: آقا محمدی گفت: متاسفانه مسئولان استان لرستان در جذب نیروهای بومی کوتاهی کردند و این فرصت همانند دیگر فرصت ها از دست رفت که با روی کار آمدن دولت جدید هم اکنون جذب این یک هزار نفر هم متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،نماینده مردم خرم آباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های مجمع نمایندگان لرستان مجوز جذب سه هزار نیرو اخذ شده است گفت: این تعداد به یک هزار نفر کاهش یافته است وهم اکنون با روی کار آمدن دولت جدید جذب این نیرو‌ها متوقف شد.
آقامحمدی افزود: به استان لرستان یک سهمیه دو هزارنفری اختصاص یافت که با پیگیری مجمع نمایندگان لرستان از طریق معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری این مجوز به ۳ هزار نفرافزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه این فراخوان درپاییز سال گذشته اعلام شده است گفت: استانهای دیگر از این فرصت استفاده کرده‌اند ونیرو‌ها را جذب کردند
نماینده مرم خرم آباد درمجلس شورای گفت: اوایل سال ۹۲ آزمونی برای جذب یک هزار نفر نیرودر استان لرستان برگزارشد و ۲ هزار نفر بلا تکیلف ماندند و آزمون انجام نگرفت.
وی درادامه عنوان کرد: متاسفانه مسئولان استان لرستان در جذب نیرو‌ها کوتاهی کردند و این فرصت همانند دیگر فرصت‌ها از دست رفت
وی درادامه عنوان کرد: که با روی کار آمدن دولت جدید هم اکنون جذب این یک هزار نفرهم متوقف شده است.
آقامحمدی در ادامه اضافه کرد: در هفته گذشته مرکز آمار ایران اعلام کرد که استان لرستان با ۲۹ درصد درکشور رتبه نخست و بعد از آن سیستان بلوچستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه تصریح کرد: لرستان در بیکاری ۵ درصد هم از استان سیستان وبلوچستان جلو‌تر است.
وی در ادامه با اشاره به آمار ۲۰۰ هزارنفر بیکاری جوانان لرستانی گفت: استخدام یک یا دوهزار نفری هیچ دردی از جوانان این سرزمین راکه سرشار از منابع طبیعی وخدادای برطرف نمی‌کند ین تعداد آنقدر ناچیز واندک است که مانند قطره‌ای است در برابر دریاست.
وی با اشاره به استعدادهای کم‌نظیر در بخش‌های کشاورزی، تجارت، خدمات و صنعتی در منطقه لرستان از ناتمام ماندن طرح‌ها و اجرایی نشدن مصوبات دولت انتقاد کرد و گفت: این روند موجب فقر، محرومیت، بیکاری و سایر مشکلات اجتماعی و اقتصادی شده و به همین دلیل استان مستعد و زرخیز لرستان رتبه اول بیکاری کشور را براساس گزارش رسمی مرکز آمار به خود اختصاص داده است.
. وی درادامه خاطرنشان کرد: لرستانی که در طی تاریخ خود همواره بیرق آزادگی و سرافرازی را بر دوش داشته و در طی دوران حیات جمهوری اسلامی با تمام توان خود در راه اعتلای نظام اسلامی گام برداشته که خون سرخ جوانان این سرزمین و تقدیم هزاران شهید جانباز و آزاده گواهی بر این ادعاست شایسته نیست که در بیکاری رتبه اول را داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر