کد خبر: 9172 A

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی:

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، گفت: بالا بردن استانداردهای گردشگری در منطقه آزاد انزلی منطبق با كشورهای پیش رفته ضروری است.

 ایلنا - انزلی: مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، گفت: بالا بردن استانداردهای گردشگری در منطقه آزاد انزلی منطبق با كشورهای پیش رفته ضروری است.

به گزارش ایلنا ازانزلی، سعید رحیمی در نشست منطقه آزاد انزلی با بیان اینكه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال مولد و پایدار با ارزش افزوده بالا نقش اساسی دارد،اظهار داشت: با عنایت به جایگاه رو به رشد صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی، توسعه بخش های مختلف صنعت گردشگری مقدمه ای برای توسعه سرمایه گذاری در دیگر بخش های اقتصادی است.

وی با تصریح بر این که ظرفیت ها، امكانات و جاذبه های توریستی در هر ناحیه برجاذبه های حضور سرمایه گذاران حوزه های دیگر می افزاید، خاطر نشان کرد: براساس قانون تشكیل و اداره مناطق آزاد این مناطق پشتیبان هرگونه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است.

این مسئول، بیان داشت: قرار گرفتن منطقه آزاد انزلی در گیلان به عنوان قطب گردشگری كشور با جاذبه ها و ظرفیت های متعدد و فراوان مزیت بی نظیری را عاید این منطقه و استان نموده تا دركنار یكدیگر و بابهره گیری از ظرفیت ها و توانمندیها زمینه توسعه و تقویت گردشگری گیلان را فراهم کنیم.

رحیمی بر لزوم بالا بردن استانداردهای گردشگری در منطقه، منطبق با كشورهای پیش رفته در این صنعت و سرمایه گذاری در بخش اكوتوریسم تأكید کرد و یاد آور شد: همجواری منطقه با تالاب بین المللی انزلی، جنگلهای فتاتو، نوارساحلی با امكانات مناسب از جمله وی‍ژگیها منطقه آزاد انزلی است كه با برنامه های سازمان در راستای طرح جامع و راهبردی و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی امكان بهره برداری بهینه فراهم می شود.

به گفته وی درصورت اضافه شدن فرودگاه بین المللی سردار جنگل به محدوده منطقه و اعمال قانون امكان ورود گردشگر بدون روادید تحول مثبتی درگسترش ورود توریست خارجی رخ خواهد داد.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی،ساخت بزرگترین هتل آپارتمان گیلان از سوی بخش خصوصی، ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان، بهسازی و گسترش امكانات قابل ارائه به گردشگران در مجموعه طرح ساحلی، مجتمع های تجاری و خدمات گردشگری مانند كارتینگ،سینمای پنج بعدی،ورزشهای آبی به همراه اجرای مصوبه تردد خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی از جمله برنامه ها و اقدامات این سازمان در پشتیبانی از صنعت گردشگری گیلان بوده است.

رحیمی در خصوص برنامه های اجرا شده منطقه متبوع خود در هفته گردشگری افزود:پاكسازی نوار ساحلی از سوی كاركنان سازمان، اجرای تبلیغات محیطی برای گرامیداشت این هفته، برگزاری مسابقه مجسمه شنی، جشن هفته گردشگری با اجرای برنامه های فرهنگی-هنری، اجرای نمایش های آئینی و سنتی خیابانی، توزیع كتاب گردشگری گیلان و راهنمای گردشگری استان و منطقه به همراه چاپ بروشور معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات صنایع دستی از جمله برنامه های اجرا شده از سوی معاونت فرهنگی، اجتماعی گردشگری این سازمان در هفته گردشگری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر