کد خبر: 52893 A

دبیرکل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی گیلان:

مسولین هنری گیلان تا دیر نشده به یاد این هنرمند مردمی وخاطره ساز خطه گیلان زمین باشند چرا که دیکر از هنرمندان قدیمی وخاطره ساز استان به غیر یکی دونفر چیز ی باقی نمانده است/ نیاید این صدا خاموش شود/فرامرز دعایی تا زنده است باید به یادش بود نه انکه بعداز او به یادش باشیم

ایلنا- رشت: دبیر کل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی گیلان با تاکید بر این که اسم فرامرز دعایی با شعر و موسیقی گیلکی گره خورده است، ابراز کرد: فرامرز دعایی یکی از شخصیتهای جاودانه موسیقی گیلان است.

به گزارش ایلنا از رشت، همایون سلیمی در نشست انجمن صنفی هنرمندان موسیقی گیلان ، در خصوص خواننده قدیمی ومحبوب گیلانی استاد فرامرز دعایی که اهالی موسیقی به او لقب آقای صدای گیلان داده اند، اظهار کرد:اغراق نیست اگر بگویم صدا و ترانه های فرامرز دعایی، خواننده معروف دهه  چهل و 50 موسیقی خاطره چند نسل از جوانان گیلانی بوده  و هنوز خیلی ها در جاده های خاکی روستاها گیلان وحتی غیر گیلان، با صدای او به عشق فکر می کنند.

وی اذعان کرد: کمتر گیلانی در  استان همیشه سر سبز گیلان وجود دارد که آشنایی با صدای دلنشین و زیبای هنرمند خاطره های گیلان استاد فرامرز دعایی که مردم شریف گیلان با صدای مهربان او خاطره های عاشقانه زیادی دارند آشنا نباشد و از آثار بسیار زیبا و دلنشین این خواننده محبوب گیلانی خاطره های تلخ و شیرین به یاد نداشته باشد،.

این مسئول،تصریح کرد: تمام کسانی که به موسیقی گیلکی در سراسر استان و حتی در پایخت کشورمان علاقه دارند صدای این هنرمند رو شنیدن چون اسم فرامرز دعایی با شعر و موسیقی گیلکی گره خورده است

سلیمی،بیان داشت ک.وقتی آدم تو مرکز شهر لشت نشا دور میزنه، چه پیاده، چه سواره اگه خوش شانس باشه ممکنه فرامرز دعایی رو از نزدیک ببینه.شاید یه کمی تعجب برانگیز و شایدم خنده دار باشه که میگم خوش شانس.شاید خیلی از ما از کنار این مرد خاطره های ماندگار موسیقی گیلان به راحتی و بی اعتنا رد بشیم و به گفتن یه «حیف»بسنده کنیم.

به گفته وی، برکسی پوشیده نیست که فرامرز دعایی یکی از شخصیتهای جاودانه موسیقی گیلان و لشت نشاست. پس لازم است مسولین هنری استان تا دیر نشده به یاد این هنرمند مردمی وخاطره ساز خطه گیلان زمین باشند.

دبیر کل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی گیلان،تاکید کرد: دیکر از هنرمندان قدیمی وخاطره ساز  گیلان به غیر یکی دونفر چیز ی باقی نمانده و این وظیفه تمام متوالیان هنری استان  است که فردی همانند استاد فرامرز دعایی که در اثر بی مهری روزگار به حاشیه رانده شده را با هر عنوانی مورد توجه ولطف خود قرار دهند

سلیمی،متذکر شد: هنوز آثار این هنرمند مردمی گیلان در حوزه موسیقی مورد استقبال هزاران گیلانی در سراسر استان  وحتی هموطنان غیر گیلان می باشد.

وی معتقد است فرامرز دعایی صدای موسیقی گیلان است و  نیاید این صدا خاموش شود،نیاید فراموشش کرد چرا که فراموشی امسال فرامرز دعایی در سرزمین مادری خود یعنی بی توجهی به اصالت وماهیت موسیقی گیلان.

این فعال بخش موسیقی گیلان  از تمام کسانی که به موسیقی استان   علاقمند هستند خواست تا از فرامرز دعایی این هنرمند دوست داشتنی موسیقی گیلان یادی بکنندو از هر طریق ممکن حمایت کنند تا او دوباره با صدای گرم ومهربانش برای تمام ما بخواند.

سلیمی،یاد آور شد: حیف است که بمانیم ونظاره گر سکوت یک هنرمند مظلوم که سالها در اوج شهرت خوانندگی بود باشیم.

وی متذکر شد مسولین رسانه استانی ترانه های اورا برای نسل جدید پخش کنند تا جوانان گیلانی بدانند که چه هنرمندانی در استان خاطره ساز پدران ومادران آنها بوده اند...

دبیر کل انجمن هنرمندان موسیقی گیلان در پایان،خاطر نشان کرد: فرامرز دعایی تا زنده است باید به یادش بود نه انکه بعداز او به یادش باشیم

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر