کد خبر: 4520 A

بازرس کل گیلان:

بازرس کل گیلان از دستور کار گرفتن تامین امنیت نیروی کار توسط سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

ایلنا- رشت: بازرس کل گیلان از دستور کار گرفتن تامین امنیت نیروی کار توسط سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، سید حمید حسینی در نشست با مدیران و روسای سازمان‌های فعال در عرصه اقتصادی استان و با اشاره به نام گذاری های چند سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری که ماهیت اقتصادی داشته است، اظهار داشت: این نام گذاری‌ها نشان دهنده اهمیت و ضرورت توجه به این مقوله است.

وی به نقش و رسالت مدیران و مسئولین نظام اسلامی پرداخت و با اشاره به تشدید تحریم های ظالمانه و راه اندازی جنگ هوشمندانه از طریق تلفیق جنگ نرم و سخت از سوی دشمنان بر ضرورت هوشیاری و اقدام منطقی برای خنثی سازی حربه‌ها از سوی مدیران استانی تاکید کرد.

این مسئول، رویکرد فعلی سازمان بازرسی که به منظور تحقق شعار سال در خروجی عملکرد دستگاه‌ها جهت حمایت از تولید ملی و افزایش آن است پرداخت و خاطر نشان کرد: وضعیت فعلی یک فرصت نام قلمداد می‌شود و برخورد و پی گیری مسائل ضد توسعه و پیشرفت که در فسادهای اداری متجلی می‌باشد، ضروری است.

حسینی، اولویت حاضر سازمان بازرسی به عنوان یک دستگاه و سامانه اصلی نظارتی در کشور نظارت اثربخش با رویکرد توجه به مسائل اقتصادی و تولید ملی اعلام و اذعان کرد: این سازمان مصمم است تا از همه ظرفیت‌ها استفاده تا ضمن خنثی سازی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به رشد و جهش اقتصادی در سال جاری کمک شود.

به گفته وی در سازمان بازرسی برای تحقق شعار سال برنامه‌هایی تدارک دیده شده است و ریاست این سازمان براجرای آن تاکید دارند که این برنامه‌های نظارتی در حال تدوین شامل تأمین امنیت اقتصادی با تعداد ۶ برنامه نظارتی، تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در کشور با تعداد ۱۰ برنامه نظارتی، برخورد و مقابله با رانت خواران، مفسدان و اخلالگران و رفع موانع موجود و تأمین امنیت نیروی کار هستند.

مدیر کل بازرسی گیلان، ادامه داد: برای عملیاتی شدن توان اقتصادی کشور و حمایت و پشتیبانی از فعالان اقتصادی با هدف شناسائی گلوگاه‌ها، تنگنا‌ها، شناخت آسیب‌ها و رفع موانع با زبان و ادبیات بازرسی و نظارتی، دفتری تحت عنوان حمایت از سرمایه گذاری در اداره کل بازرسی استان راه اندازی شده و در این مجموعه ضمن رصد مشکلات و معضلات پیش روی سرمایه گزاران اقدام به حمایت و رفع این موانع موجود می‌کنند.

حسینی، عزم این سازمان جهت حمایت از تولید جدی دانست و تاکید کرد: در رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری به صورت جدی موارد را تعقیب و هرگونه کوتاهی و تخلف در بدنه دستگاه‌های اجرایی را بر نتابیده و با اصلاح فرآیند سرمایه گذاری تلاش خواهیم کرد که تمام قوانین و امکانات موجود در جهت توسعه و ارتقاء تولید و اقتصاد کشور عملیاتی شود.

وی معتقد است، سلامت نظام اداری و اقتصادی کشور به نفع تولید کننده، سرمایه گذار و فعالان اقتصادی و مصرف کننده یا‌‌ همان مردم است.

این مسئول، به طرح ارتقاء و توسعه سرمایه گذاری در استان گیلان به عنوان نقشه راه طراحی و تهیه شده اشاره کرده وبه بیان موارد مطرح در این مراتب و مراحل تدوین شده پرداخت.

حسینی، اظهار کرد: در این طرح به موضوعاتی از قبیل توجه نتایج عینی حاصل از عملکرد دستگاه‌ها در ایجاد الگوی کاربردی و در رفع موانع و مشکلات، احصاء موارد تعیین شده براساس اسناد بالادستی به خصوص افق ۱۴۰۴، توجه به اولویت های سرمایه گذاری مبتنی بر نیازهای داخل استان و توجه به صادرات، توجه به مشوق های قانونی به منظور ترغیب و تشویق فعالان اقتصادی در امر سرمایه گذاری، توجه خاص به ظرفیت‌ها، استعداد‌ها و فرصت های موجود در استان، توجه به برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به منظور جلب رضایتمندی مردمی و اثربخشی سریع برنامه‌ها در میان مردم جامعه ۷- تلاش و توجه برای گذر از وضعیت موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده آل تاکید شده است.

وی در ادامه با بیان اقدام برای مکاتبه با دستگاه‌های اجرائی مسئول در این حوزه در قالب نقشه راه یاد شده گفت: در این طرح راهبردی تلاش شد ضمن تعیین شاخص توسط دستگاه‌ها به مباحثی نظیر نوع و ماهیت پروژه‌ها، سهم سرمایه گذاری دولت و سهم سرمایه گذاری بخش خصوصی توجه شود.

بازرس کل گیلان هدف نهایی این نهاد نظارتی را برای تهیه و تدوین این نقشه راه پیگیری و حل مشکلات از برخی طرح‌ها و پروژه‌های مهم و اساسی که در راستای جذب و جلب سرمایه گذاری مستعد و دارای ظرفیتهای عملیاتی می‌باشد، ذکر کرد.

حسینی، بیان داشت: به همین منظور و برای تحقق این مهم از دستگاه‌هایی که در امر سرمایه گذاری فعال هستند خواسته شده ضمن حضور در این نشست نسبت به معرفی طرحهائی که احتمال کسب موفقیت در آن‌ها بسیار زیاد می‌باشد، در قالب یک برنامه زمان بندی شده اقدام و در مرحله بعدی نیز مشکلات و معضلات مطرح شده توسط این دستگاه‌ها در اداره کل بازرسی گیلان ضمن بررسی و ممیزی و با تهیه و تنظیم گزارشهای تخصصی برای رفع موانع و مشکلات اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی در پایان اعلام کرد، این اداره کل براساس سیاست های کلی سازمان بازرسی کل کشور و با توجه به حساسیت امر سرمایه گذاری در استان و در راستای وظایف قانونی و ذاتی خود با برنامه ریزی‌های بعدی و به یاری و مدد الهی این جلسات را در فرصت های بعدی نیز برگزار خواهد نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر