کد خبر: 39853 A

عضو کمیسیون امنیت ملی:

با فائزه هاشمی رفسنجانی به نمایندگی از همه بانوان زندانی گفتگو كردیم/از پزشک عمومی تا پزشک متخصص با تمام امکانات در این مرکز بهداشتی وجود داشت/این زندان نبود که ما از آن بازدید کردیم بلکه هتل اوین بود که ما در آن پا گذاشتیم.

ایلنا:‌ عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی گفت: در بازدید از زندان اوین انتظار نداشتیم با زندانی مواجه شویم که رضایت کامل زندانیان را فراهم کرده باشد. می‌توانم بگویم این زندان نبود که ما از آن بازدید کردیم بلکه هتل اوین بود که ما در آن پا گذاشته‌ایم.

صفر نعمتی رز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با دیدار صبح امروز کمیته امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بازدید ما از زندان اوین حدودا ۶ ساعت بطول انجامید. زندان اوینی که در این دوره ما از آن بازدید کرد‌یم با دیگر دوره‌ها تفاوت عمده‌ای داشت و آن این بود که مسولان زندان آمده بودند و زندانیان را به گروه‌های مختلف تقسیم کرده و زندانیان را در آن جای داده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس گفت: اعضای کمیته امنیت ملی کمیسیون از همه بندهای زندان اوین بازدید و با زندانیان صحبت‌هایی کردند و از نزدیک نیزبا مشکلات آنان آشنا شدند.

نماینده آستارا در خانه ملت اظهار داشت: اعضای کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این مدت ۶ ساعت از قرنطینه اوین و بندهای افراد واسبته به القاعده، زندانیان پس از انتخابات،زندانیان اختلاس 3 هزار میلیاردی، ملی مذهبی‌ها و نسوان بازدید کردند.

این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: در بازدید از بند نسوان با فائزه هاشمی رفسنجانی به نمایندگی از همه بانوان زندانی در اوین گفتگو کردیم و پاسخ‌هایی نیز به سوالات و درخواست‌های وی داده شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صریح کرد: امروز از آشپز خانه زندان بازید کردیم همچنین اعضای کمیته ملی از مرکز درمان و پزشکی زندان اوین بازدید کردند که از پزشک عمومی تا پزشک متخصص با تمام امکانات در این مرکز بهداشتی وجود داشت.

نعمتی رز تصریح کرد: ما در بازدید از زندان اوین با هیچ گونه موارد غیر قانونی و نامتعارف برخورد نکردیم و در بازدید انتظار نداشتیم با زندانی مواجه شویم که رضایت کامل زندانیان را بخواهد فراهم کند و می‌توانم بگویم این زندان نبود که ما از آن بازدید کردیم بلکه هتل اوین بود که ما در آن پا گذاشتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نماینده آستارا در خانه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر