کد خبر: 3277 A

رئیس پلیس گیلان:

مأموران خدمتگزار در پلیس راه با جانفشانی بیشتر درصدد تأمین سلامت مردم بوده و این موضوع كاملاً بدیهی و روشن است و نیاز به هیچ تبیینی ندارد.

 ایلنا - رشت: رئیس پلیس گیلان،گفت: پلیس همه نوع خدمات امنیتی را برای مردم انجام می دهد ولی در حوزه پلیس راه خدمت پلیس ملموس تر است.

به گزارش ایلنا ازرشت، نشست هم اندیشی پیشگیری از تصادفات محورهای مواصلاتی استان گیلان روز گذشته با حضور سردار ابراهیم قائد رحمتی فرمانده انتظامی استان گیلان و سرهنگ محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راه كشور و تنی چند از كارشناسان خبره استان گیلان و ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان برگزار شد.

رئیس پلیس گیلان در این نشست با تشریح وضعیت محورهای مواصلاتی، درون شهری و حجم سفرها و استقبال مسافران از گیلان، اظهار داشت: با تغییر تاكتیك صورت گرفته، همفكری و مشورت با پلیس راه كشور و آسیب شناسی، جغرافیا و فراوانی وقوع تصادفات، با كاهش تصادفات در ماههای تیر و مرداد و همچنین چند روز اخیر شهریور در محورهای مواصلاتی و كاهش نزدیك به 50 درصدی در حوزه درون شهری مواجه بوده ایم.

ابراهیم قائد رحمتی اظهار امیدواری كرد، با توكل به خداوند، توسل به ائمه اطهار(ع) و با كمك و مساعدت و اختصاص تجهیزات به روز متناسب با حجم كار از سوی ناجا و همچنین با تعامل ادارات و سازمانهای مسئول استان در پایان سال با كاهش 14 الی 15 درصدی كاهش تصادفات مواجه شویم.

وی وظایف پلیس را در مجموع كشور، خدمت رسانی و خدمت به مردم برای جلوگیری از خسارت اعلام کرد و بیان داشت: پلیس همه نوع خدمات امنیتی را برای مردم انجام می دهد ولی در حوزه پلیس راه خدمت پلیس ملموس تر است.

این مسوول، اذعان کرد: مأموران خدمتگزار در پلیس راه با جانفشانی بیشتر درصدد تأمین سلامت مردم بوده و این موضوع كاملاً بدیهی و روشن است و نیاز به هیچ تبیینی ندارد.

به گفته قائد رحمتی، مأموران پلیس راه با تمام وجود در معابر مواصلاتی حضور داشته و نجات حتی یك انسان برای پلیس بسیار ارزشمند بوده و اعتقاد دارد، باید تمام تلاشها و اقدامات در این راستا صورت گیرد.

فرمانده انتظامی گیلان حجم كار پلیس را گسترده خواند و ابراز داشت: پلیس علاوه بر اینكه نیازمند تجهیزات روز و مدرن بوده، كار علمی و تعامل را نیز از ضروریات می داند.

قائد رحمتی معتقد است باید معایب و نیازها را شناخت و آمادگی برای رفع و برطرف كردن این معایب در جامعه ایجاد نمود.

وی به اقدامات تحقیقاتی و علمی پلیس گیلان در راستای كاهش تصادفات اشاره و اظهار کرد: اقدامات خوبی صورت گرفته و معضل ها نیز شناخته شده و با این اوصاف از هركار علمی جدیدی كه پلیس را برای رفع معضل و كاهش تلفات یاری نماید، استقبال می شود.

این مسوول با بیان اینكه برای اجرای كار علمی، جهاد علمی نیاز است،تصریح کرد: با كار علمی، فرهنگی و تغییر نگرش و همچنین ارتقاء قانونمندی در جامعه می توان امنیت تردد در محورهای مواصلاتی را ارتقاء داد.

قائد رحمتی، یاد آور شد: امروز جامعه نیازمند كار علمی بوده و برای پیشرفت امورات و رسیدن به سعادت و موفقیت، نیاز به كارهای سنجیده و منطقی دارد و باید تلاش نماییم از راه اصولی با كم ترین بضاعت بیشترین خروجی را داشته باشیم.

وی در پایان اظهار امیدواری كرد، با بهره گیری علوم و فنون جدید و اجرای قانون در رانندگی، استاندارد شدن محورهای مواصلاتی و حضور واحدهای امدادی در محورها و اقدامات موثر پزشكی شاهد كاهش بیش از پیش تلفات در محورهای مواصلاتی باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر