کد خبر: 3275 A

رئیس پلیس راهور گیلان خبرداد:

ارتقاء فرهنگ ترافیکی مردم، اصلاح هندسی معابر درون شهری، رفع نقاط حادثه خیز و کنترل تخلفات حادثه خیز از جمله عوامل کاهش تصادفات بوده است

ایلنا- رشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش 52 درصدی تصادفات منجر به فوت در معابر درون شهری این استان در مرداد ماه سالجاری خبر داد.

سید تقی امینی  امروز در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رشت در تشریح این خبر گفت: با برنامه ریزی مدون و صحیح پلیس راهور گیلان در مرداد ماه سالجاری، تصادفات منجر به فوت در معابر درون شهری به میزان 52 درصد كاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: در مرداد ماه امسال، 329 فقره تصادف جرحی و 10 فقره تصادف فوتی در معابر درون شهری استان به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته، کاهش 55 درصدی را در میزان متوفیان تصادفات شاهد هستیم.

این مسوول متذکر شد:تعداد کشته های تصادفات در سال قبل، 22 نفر بوده كه با تلاش پلیس راهور استان، به کاهش 12 نفری رسیده است.

امینی به علل کاهش کشته های تصادف اشاره کرده و ابرازداشت:ارتقاء فرهنگ ترافیکی مردم، اصلاح هندسی معابر درون شهری، رفع نقاط حادثه خیز و کنترل تخلفات حادثه خیز از جمله عوامل کاهش تصادفات بوده كه البته تاثیر اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات و اعمال نمره های منفی را نباید نادیده گرفت.

وی با تاکید بر اینکه کاهش تصادفات مختص مرداد ماه نبوده، بلكه آمار چشمگیری از روند كاهش تصادفات در ماههای گذشته نیز داریم، تصریح كرد: از ابتدای سال جاری در تصادفات منجر به فوت، 40 درصد کاهش داریم كه در مدت مشابه آن در سال قبل که 99 كشته بوده، این رقم در سال 91 به 56 كشته رسیده است.

رئیس پلیس راهور گیلان، علل اصلی بروز تصادفات در معابر استان را عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم عبور و تخطی از سرعت مطمئنه بیان کرد و اظهار امیدواری کرد، اصحاب جراید و کارشناسان صدا و سیما با توجه به نقش موثر رسانه ها در دنیای امروز می توانند در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک در بین شهروندان، پلیس راهور را در کاهش هر چه بیشتر تصادفات در آینده یاری رسانند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر