کد خبر: 32364 A

رئیس رییس اداره آموزش و پرورش آستارا:

بنا به تاكیدات مقام معظم رهبری در راستای اجرای تحول بنیادین در سطح مدارس، اقدامات اساسی برای ساماندهی كلاس های درس در شهرستان آستارا صورت گرفته است.

ایلنا- آستارا: رئیس اداره آموزش و پرورش آستارا از آماده سازی16 كلاس درس در این شهرستان مجهز به دستگاه ها و امكانات هوشمند و الكترونیكی خبرداد.

به گزارش ایلنا از آستارا، فاضل تعلیمیان  در نشست آموزش و پرورش این شهرستان با اعلام این خبر اظهار کرد: : بنا به تاكیدات مقام معظم رهبری در راستای اجرای تحول بنیادین در سطح مدارس، اقدامات اساسی برای ساماندهی كلاس های درس در شهرستان آستارا صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینكه این ساماندهی در مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان انجام شده است،خاطر نشان کرد: امسال پنج كلاس درس در دبیرستان دخترانه شهید بهشتی، چهار كلاس درس در دبیرستان پسرانه شهید مرحبا، سه كلاس درس در مدرسه ابتدایی 22 بهمن، دو كلاس درس در مدرسه راهنمایی توحید و یك كلاس درس در مدرسه ابتدایی پروین اعتصامی و همچنین یك كلاس نیز در مدرسه راهنمایی علی انصاری هوشمند شده است.

این مسئول  تجهیز كلاس ها به كامپیوتر، ویدیو پروجكشن و تخته واید الكترونیكی را از جمله امكانات پیشرفته 16 كلاس هوشمند در شهرستان آستارا ذكر كرد.

تعلیمیان  دبیرستان شهید مرحبا  را به عنوان نخستین مدرسه نمونه دولتی از سوی اداره كل آموزش و پرورش  گیلان در سال جاری معرفی  و پیش بینی  کرد در سال های  آینده  نیز دبیرستان فرندخت، راهنمایی علی انصاری و همچنین راهنمایی توحید با اخذ مجوزهای لازم با توجه با دارا بودن بستر و فضای لازم به جمع مدارس نمونه دولتی شهرستان آستارا اضافه شوند.

وی با تاکید بر این که  در اكثر مدارس سطح شهرستان یك اتاق مجهز به دستگاه های سمعی و بصری راه اندازی شده است، ادامه داد: تجهیز كلاس ها به امكانات روز و مدرن از اساسی ترین دغدغه های آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین محسوب می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر