کد خبر: 19734 A

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری گیلان:

بزرگی با اشاره به آمار نگران کننده طلاق در جامعه،اذعان داشت: آمار نشان می دهد بین سالهای 1385 تا 1390 طلاق در بین زوجینی که حداکثر 5 سال از زندگی مشترکشان می گذشته است، افزایش داشته است.

ایلنا- رشت: مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان  از اجرای طرح مطلع مهر برای كاهش طلاق در  این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، طیبه بزرگی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این طرح با ارایه آموزش ها و مشاوره های لازم به زوجهایی که کمتر از پنج سال از زندگی مشترکشان می گذرد، روابط درون خانواده را بهبود میبخشد و عامل عدم تفاهم زوجین را تا حد امکان كاهش می دهد.

وی خاطر نشان کرد : مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جهت تحکیم و تعالی نهاد خانواده اقدام به تهیه و تنظیم طرح مطلع مهر به عنوان طرحی کاربردی در عرصه تحکیم و تقویت خانواده های نوپا نموده است.

به گفته وی  استان گیلان نیز از جمله استانهایی است که این طرح در آن اجرا خواهد شد و بدین منظور اولین جلسه توجیهی مدرسان این طرح که شامل پزشکان عمومی استان بودند برگزار شد.

این مسئول،تصریح کرد : هدف اصلی این طرح، تحکیم و تقویت نهاد خانواده و تعالی آن به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی به منظور دستیابی به جامعه ای پایدار، فعال و پویااست.

بزرگی  از اهداف دیگر این طرح را بهبود کیفیت رابطه زوجین از طریق ارتقاء سطح مهارتهای زندگی، پیشگیری از بروز و گسترش زمینه های طلاق در خانواده، پیشگیری از بروز طلاق عاطفی در خانواده و برقراری صمیمیت و رأفت در خانواده، فرهنگ سازی در جهت تعمیق باورها و آموزه های دینی متناسب با تقویت بنیان خانواده، برقراری خانواده هایی سالم و کارآمد به عنوان بستر تربیت نسلهای آتی  عنوان کرد.

 وی اظهار امیدواری کرد بسترهای لازم در استان برای ایجاد مراکز سلامت خانواده ایجاد شود و خانواده های عزیز گیلانی بتوانند از خدمات این مرکز برای تحکیم بنیان خانواده و برطرف نمودن مشکلات خود با کمک متخصصین بهره مند شوند.

بزرگی با اشاره به آمار نگران کننده طلاق در جامعه،اذعان داشت : آمار نشان می دهد بین سالهای 1385 تا 1390 طلاق در بین زوجینی که حداکثر 5 سال از زندگی مشترکشان می گذشته است، افزایش داشته است.

وی یادآور شد: ارتقای سطح آگاهی زوجین نسبت به همدیگر می تواند به تداوم و تحکیم روابط بین آنها کمک زیادی نماید چراکه هرکدام از آنها در برابر رفتارهای همسر خود با شناخت و مطالعه و مهارت بهتر می تواند واکنش نشان دهد تا اینکه بدون هیچ شناختی از همسر خود بخواهد رفتاری انجام دهد و یا تصمیم شتابزده ای بگیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خاطرنشان كرد: برای داشتن محیط خانوادگی سالم و آرام شایسته است زوجین با تدبیر به انجام نقش ها و وظایف خود بپردازند و حلقه محبت و درک متقابل را در زندگی بیشتر مدنظر قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر