کد خبر: 11421 A

رئیس اداره نظارت بر اماكن عمومی پلیس گیلان:

ممنوعیت به كارگیری خانم ها به عنوان گارسون، خدمه، آشپز، استفاده از محیط خارج از محدوده تعیین شده و ممنوعیت اجرای هرگونه موسیقی و برنامه های هنری و نمایشی قبل از اخذ مجوز از اداره ارشاد و موافقت اداره اماكن و ممنوعیت ورود بانوان به قهوه خانه های معمولی از شرایط و ضوابط لازم الاجراء است.

 ایلنا - رشت: به در خواست اداره نظارت بر اماكن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان كارگاه آموزشی ویژه سفره خانه های سنتی و قهوه خانه های شهرستان رشت با همكاری مجمع امور صنفی و اعضای اتحادیه صنف پزنده و چلوكبابی های این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس اداره نظارت بر اماكن عمومی پلیس  گیلان، در این كارگاه آموزشیصنف قهوه خانه داران یكی از باسابقه ترین واحدهای صنفی در سطح كشور و محلی برای بحث و تبادل نظر صاحب نظران و تصمیم گیریهای محلی و منطقه ای و مركزی برای حل اختلافات و مشكلات مردم و تربیت پهلوانان با ریشه تاریخی معرفی کرد.

محمد بهادریان، خاطر نشان کرد:متاسفانه به علت عدم توجه و غفلت نسبت به تهاجم فرهنگی دشمن و فراموشی ریشه های اعتقادی و مذهبی، برخی از این مراكز تبدیل به محلهایی برای اشاعه ناهنجاریهای اخلاقی و اجتماعی شده و نگرانی و دغدغه هایی برای جامعه و خانواده فراهم آورده است.

وی تاكید كرد: كه مدیران سفره خانه ها و قهوه خانه ها ضمن بازنگری جدی در خصوص نحوه فعالیت خویش، رسالت خود را در مقابله با جنگ نرم دشمن در این حوزه به اثبات برسانند.

این مسوول  در خصوص بحث عرضه قلیان در این سفره خانه ها و قهوه خانه ها، تصریح کرد: برابر قانون منع استعمال دخانیات در اماكن عمومی، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی كشور موظف به اجرای این قانون با همكاری سایر دستگاهها و سازمانها منجمله نیروی انتظامی می باشد.

بهادریان،متذکر شد: براساس آخرین تصمیمات هیئت دولت عرضه قلیان صرفاً در قهوه خانه ها مجاز بوده و عرضه و استعمال مواد دخانی در سایر اماكن منجمله رستورانها، سفره خانه ها و... ممنوع می باشد و مراكز بهداشت و اتحادیه های صنفی موظف به برخورد با این موضوع می باشند.

وی  درباره   ضوابط انتظامی مربوط به حوزه فعالیت این رسته های شغلی گفت: آخرین ضوابط انتظامی مربوط به فعالیت قهوه خانه ها و سفره خانه های سنتی در بخش قبل از افتتاح عبارت است از: حداقل فاصله تا مراكز آموزشی، درمانی و مذهبی 300 متر بوده و در صورت دارا بودن آلاچیق صرفاً برای سفره خانه های سنتی،داخل آن از بیرون باید كاملاً قابل رویت باشد.

رئیس اداره نظارت بر اماكن عمومی پلیس گیلان  نصب دوربین مدار بسته و عدم استقرار در محلهایی كه دارای بافت مسكونی هستند و همچنین عدم فعالیت در طبقات غیر همكف از ضرورتهای انتظامی مربوط به قبل از فعالیت این قبیل از اصناف نام برد.

 بهادریان ممنوعیت به كارگیری خانم ها به عنوان گارسون، خدمه، آشپز،  استفاده از محیط خارج از محدوده تعیین شده وممنوعیت اجرای هرگونه موسیقی و برنامه های هنری و نمایشی قبل از اخذ مجوز از اداره ارشاد اسلامی و موافقت اداره نظارت بر اماكن عمومی و ممنوعیت ورود بانوان به قهوه خانه های معمولی از شرایط و ضوابط لازم الاجراء  عنوان کرد.

وی در خاتمه خواستار همكاری كلیه مدیران این رسته شغلی در سطح استان گیلان جهت رعایت مطلوب این ضوابط شد و اظهار داشت: شهروندان محترم می توانند هرگونه گزارش و شكایت خود را در خصوص تخلفات واحدهای صنفی جهت رسیدگی به ستاد خبری این اداره در مركز استان گیلان به شماره 2183484 منعكس نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر