کد خبر: 11415 A

با حضور معاون وزیر نیرو، استاندار و جمعی از نمایندگان مصوب شد؛

پروژه فاضلاب شهر رشت که بواقع مورد درخواست تمامی مردم است ظرف حداکثر یک ماه مهندسی ارزش شود و طی دو ماه آینده برنامه اجرایی آن مشخص و طبق زمانبدی اجرایی شود.

 ایلنا - رشت: روز گذشته جلسه ای با حضور دکتر علیرضا دائمی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، مهندس هاشم نیا استاندارو جمعی از نمایندگان استان جهت بررسی مشکلات آب و فاضلاب گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبات این جلسه،گفت: در پی پیگیری های مستمر و تذکراتی که بنده  در خصوص بررسی وضعیت آب و فاضلاب شهری گیلان و مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند به ویژه خسارات سیل اخیر، جلسه ای با حضور معاون وزیر، استاندار و جمعی از همکاران بنده در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،خاطر نشان کرد د: خوشبختانه در این جلسه مصوبات بسیار خوبی جهت حل این معضلات به تصویب رسید از جمله اینکه مقررشد پروژه فاضلاب شهر رشت که بواقع مورد درخواست تمامی مردم است ظرف حداکثر یک ماه مهندسی ارزش شود و طی دوماه آینده برنامه اجرایی آن مشخص و طبق زمانبدی اجرایی شود.

وی اذعان داشت: در خصوص مشکلات مردم در سیل اخیر که منجر به بالا زدن فاضلاب گردید یکی از معضلات مربوط به عدم لایروبی شبکه بوده که مقرر شد ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت لایروبی شبکه های سنتی فاضلاب رشت اختصاص یابد و این درحالی است که بودجه سال جاری این طرح ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ۱۱ شهر که پروژه فاضلاب آنان در حال اجرا است با سرعت بیشتری عملیات اجرای آنها دنبال خواهد شد ابراز داشت: از دیگر مصوبات این جلسه اتصال مناطقی به شبکه اصلی که امکان ورود به شبکه فاضلاب را دارند از جمله احمدگوراب رشت بود.

وی اظهار کرد: ۶هزار میلیارد ریال با تضمین دولت بصورت اعتباری فاینانس به استان گیلان جهت سرعت بخشی به پروژها اختصاص خواهد یافت.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم چنین مقرر شد در قزل اوزن در بالادست سد سفیدرود که باعث کاهش آب ورودی به سفیدرود شده است و در مصوبات سفر نیز آمده است، مباحث مرتبط با مالکیت و حق آب در گیلان از جهت میزان آب و مدیریت تعیین تکلیف شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر