کد خبر: 84432 A

سمعی خبر داد:

انتظار می‌رود با راه‌اندازی این سیستم ارتباطی، بتوان از مسیر ارتباطی قوی و قابل اتكایی در زمان بروز حوادث احتمالی در استان برخوردار شد.

ایلنا: مدیر كل مدیریت بحران استان استان گلستان گفت: تعداد 15 خط تلفن ماهواره‌ای برای دبیرخانه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های تابعه استان خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گرگان، قاسم سمیعی در نشست با دبیران شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های تابعه استان گلستان اظهار داشت: این خطوط ماهوره‌ای با هدف تقویت سیستم ارتباطی استان در مواقع بحرانی تهیه شده است.

وی تصریح كرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی این سیستم ارتباطی، بتوان از مسیر ارتباطی قوی و قابل اتكایی در زمان بروز حوادث احتمالی در استان برخوردار بود.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان ادامه داد: تلفن‌های ماهواره‌ای از بهترین قابلیت ارتباطی برخوردار است و به جز در فضای بسته در فضای آزاد و در هر نقطه‌ای قابل ارتباط دهی بوده و نقطه كور ندارد.

سمیعی خاطرنشان كرد: برای تحویل این خطوط ارتباطی به دبیران شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های تابعه استان، جلسه آموزشی و توجیهی برگزار شده است.

وی با اشاره به خرید این خطوط ارتباطی از محل منابع مدیریت بحران استان یادآور شد:‌ تاكنون سیستم‌های ارتباطی مختلفی از جمله دكل ارتباطی مختص مدیریت بحران و سیستم EUC (مركز كنترل و فرماندهی حادثه) در استان راه اندازی شده است.

سمعی متذكر شد: برای استفاده از قابلیت‌های ارتباطی مدیریت بحران استان در سال جاری، برنامه‌های عملیاتی و تخصصی تعبیه شده است.

وی ادامه داد: برنامه ارزیابی و تست خطوط ارتباطی از دیگر اموری است كه هر هفته یك بار توسط مسئولان ارتباطی مدیریت بحران استان انجام می‌گیرد.

مدیر كل مدیریت بحران استان استان گلستان همچنین از برنامه پیشگیری به عنوان سرلوحه برنامه‌های سال 92 نام برد و اظهار داشت: در این برنامه با رویکرد پیشگیری به دنبال برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در موضوعات مرتبط با مدیریت بحران به ویژه آموزش خواهیم بود.

سمیعی ادامه داد: هزینه در بخش آموزش مدیریت بحران به معنای سرمایه‌گذاری است و باید از برنامه‌های آموزشی در این حوزه حمایت شود.

استان گلستان، با جمعیتی بالغ بر یك میلیون و700 هزار نفر در شمال شرقی كشور قرار دارد و سالانه انواع بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل این استان را تهدید می‌كند.

‌خرید 15 خط تلفن ماهواره‌ای برای مدیریت بحران گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر