کد خبر: 8046 A

در سال گذشته 2 اثر نمایشی از گروه «گپ» شهرستان گنبد به عنوان کار اول و دوم استان به جشنواره منطقه ای فجر راه یافت و تمام جوایز جشنواره را از آن خود کرد

گنبد - ایلنا: دبیر اجرایی بیست و سومین جشنواره تئاتر استان گلستان گفت: شهرستان گنبد یکی از قطب هاب تئاتر در استان گلستان است و به این دلیل این حشنواره در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عبدالرضا شیبانی، دبیر اجرایی بیست و سومین جشنواره تئاتر استان گلستان گفت: شهرستان گنبد یکی از قطب هاب تئاتر در استان گلستان است و به این دلیل این حشنواره در این شهرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پیشینه تئاتر در شهرستان گنبد بسیار غنی است، گفت: از بزرگان تئاتر این شهر می توان به منوچهر آذری و مرحوم اساسی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

شیبانی تصریح کرد: در سال گذشته 2 اثر نمایشی از گروه «گپ» شهرستان گنبد به عنوان کار اول و دوم استان به جشنواره منطقه ای فجر راه یافت و تمام جوایز جشنواره را از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد تحصیل کرده در عرصه تئاتر در استان از ان شهرستان گنبد است، افزود: علاقه مندان به رشته تئاتر در این شهر بسیار زیادند می طلبد مسئولان نگاه ویژه ای داشته باشند.

شیبانی افزود: در این جشنواره که تا دهم مهر ادامه دارد بعد از اجرای نمایش ها جلسات نقد و بررسی با حضور استان صمد چینی فروشان برگزار می شود.

گفتنی است، جشنواره تئاتر استان گلستان از (6مهر) در شهرستان گنبد آغاز و تا (10 مهر) با حضور 8 گروه نمایشی ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر