کد خبر: 8033 A

معاون عمرانی استاندار گلستان تاکید کرد:

با آموزش گردشگری از مقاطع سنی پایین، زمینه های آشنا سازی با فرهنگ گردشگری داخلی وخارجی در نسل های آینده فراهم می آید

گرگان- ایلنا: معاون عمرانی استاندار گلستان درمراسم نواختن زنگ ملی گردشگری بر آموزش گردشگری در سنین پایین تاکید کرد.

به گزارش  خبرنگار ایلنا در گرگان، مهندس عبدالرضا دادبود در مراسم نواختن زنگ ملی گردشگری که درمدرسه تاریخی مجتمع یادگاران امام خطیرآباد در روستای کفشگیری گرگان برگزار شد، گفت: با آموزش گردشگری از مقاطع سنی پایین، زمینه های آشنا سازی با فرهنگ گردشگری داخلی وخارجی در نسل های آینده فراهم می آید.

رئیس کارگروه گردشگری گلستان، درادامه افزود: دانش آموزان در کنار خانواده های خود گردشگری را از امام زاده ها و تفرجگاه های حوالی محل زندگی خود شروع نموده و زمینه های آموزش گردشگری درمدارس بیش ازپیش فراهم آید.

وی با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای توسعه پایدار گردشگری در استان فراهم شده، خاطر نشان کرد: در صورتی که تمامی هم استانی ها و مسوولین استان دست به دست هم دهند، گردشگری بیش از پیش رونق گرفته و جذب گردشگر به این استان افزایش خواهد یافت.

در ادامه این مراسم زنگ ملی گردشگری توسط معاون عمرانی استاندار گلستان نواخته شد و سپس از آب انبار تاریخی و خانه سردار در روستای تفریحی گردشگری کفشگیری بازدید به عمل آمد.

روستای کفشگیری، روستای نمونه گردشگری است و تنها روستای غرب استان گلستان بوده که 33 پارچه آبادی را پوشش می داده است.

مدرسه تاریخی مجتمع یادگارن امام خطیر آباد در این روستا نیز درسال 1318 توسط آلمانی ها ساخته شده و در حال حاضر مقدمات ثبت این اثر تاریخی در حال طی شدن می باشد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر