کد خبر: 8022 A

حضرت امام (ره) با انتخاب شعار نه شرقی و نه غربی از همان ابتدا عهدنامه خود را فراتر از استکبار جهانی دیده بود.

گرگان - ایلنا: مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور سرپرست،معاونین و کارکنان شرکت آب‎ و فاضلاب شهری گلستان در نماز خانه این شرکت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، در این مراسم فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گرگان با گرامیداشت یاد و نام شهدا گفت: در زمان سلطنت شاهان قاجار و پهلوی پیمان‎های مختلفی از سوی کشورهای دنیا برای حمایت از کشور انعقاد می‎شد و در زمان پهلوی ایران ژاندارم منطقه بود اما بحرین و قطر در همان دوران از کشور جدا شد در حالی که آمریکا آن زمان از ایران حمایت می‎کرد.

سیامرزکوهی خاطر نشان کرد: تاریخ حکومت‎های شاهنشاهی برای ایران پر از خمودگی، سستی و خط خوردن غیرت و شجاعت برای این ملت بود و شاید صدام با مطالعه این تاریخ بود که ادعا کرد پس از سه روز تهران را اشغال خواهد کرد.

فرمانده سپاه ناحیه گرگان افزود: درجنگهای دوران قاجار و پهلوی کسی نبود از خاک ایران دفاع کند با وجود اینکه ابرقدرت‎ها در آن زمان خود را حامی این کشور می‎دانستند لذا صدام با خود فکر کرد پس نباید از بین بردن یک انقلاب نو پا که شعار آن نه شرقی و نه غربی است کار چندان دشواری باشد.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی یکی از بزرگ‌ترین جنگ‌های ایران است، یادآور شد: در آن زمان تمام کشورهای بزرگ دنیا در کنار صدام قرار گرفتند تا انقلاب نوپای ایران را از بین ببرند.

سیامرزکوهی با تاکید بر اینکه جنگ ما ویژگی‎های منحصربه‌فردی داشت بیان کرد: ویژگی‎هایی که در انقلاب اسلامی وجود داشت سبب شد تا برخلاف همیشه ایران بدون وابستگی به دول غرب و شرق پیروز جنگ تحمیلی باشد.

فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: حضرت امام (ره) با انتخاب شعار نه شرقی و نه غربی از همان ابتدا عهدنامه خود را فراتر از استکبار جهانی دیده بود بر همین اساس در جنگ تحمیلی با توجه به اینکه 10 شهر کشور اشغال، 77 شهر نابود، 2 هزار و 700 روستا از بین رفت و بیش از 500 هزار شهید، آزاده و مجروح و صدمات سختی‌های بسیار به همراه داشت این جنگ برای ما دفاع مقدس شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر