کد خبر: 78121 A

تیرانداز:

822 نفر در 58 حرفه در اولین مرحله آزمون ادواری کسب گواهینامه مهارت در استان گلستان شرکت کردند.

ایلنا-گرگان:مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان گفت: 822 نفر در 58 حرفه در اولین مرحله آزمون ادواری کسب گواهینامه مهارت در استان شرکت کردند.

به گزارش ایلنا از گرگان،ابوالفضل تیرانداز گفت: این آزمون روز جمعه 10خرداد ماه سال جاری در 10 حوزه امتحانی در سراسر استان و در 58 حرفه برای متقاضیان دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای برگزار شد. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در ادامه افزود: 822 نفر در این آزمون شرکت داشتند که از این تعداد 175 نفر زنان و 647 نفر نیز آقایان بودند. 
 
وی با اشاره به مراحل اجرای آزمونهای ادواری سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبی و عملی بوده است و متقاضیان پس از آزمون كتبی و كسب نمره قبولی برای شركت در آزمون عملی به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند. 
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان درخصوص شرایط قبولی در آزمون های سنجش مهارت گفت: حد نصاب نمره قبولی در آزمون كتبی 50 از 100 و در آزمون عملی 70 از 100 است كه شرط قبولی نهایی برای دریافت گواهینامه مهارت كسب حداقل نمره معدل 70 از 100 از طریق فرمول 70 ≤(نمره آزمون كتبی × 25 درصد) + (نمره آزمون عملی × 75 درصد) است.
 
تیرانداز پیرامون نحوه اعلام نتایج آزمونهای ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: نتایج این آزمونها از طریق پایگاه اطلاع رسانی http://advari.irantvto.ir اعلام می شود كه قبول شدگان مرحله كتبی در آزمون عملی شركت می كنند و در صورت قبولی برای آنان گواهینامه مهارت صادر می شود.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر