کد خبر: 78011 A

رئیس سازمان استاندارد ایران:

در حال حاضر نظارت بر كلیه كالاهای تولیدی و وارداتی كشور به جزء دارو، بر عهده سازمان ملی استاندارد می باشد.

ایلنا- گرگان:رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست با مدیر كل استاندارد گلستان گفت: تكمیل ساختمان اداره كل استاندارد گلستان از اولویت های سازمان استاندارد می باشد.

 به گزارش ایلنا از گرگان،نظام الدین برزگری در نشستی كه با عباسی دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، مدیر كل استاندارد گلستان و نیز معاون برنامه ریزی استانداری گلستان داشت ضمن بیان این مطلب كه 70 هزار واحد تولیدی تحت پوشش سازمان ملی استاندارد می باشد گفت: در حال حاضر نظارت بر كلیه كالاهای تولیدی و وارداتی كشور به جزء دارو، بر عهده سازمان ملی استاندارد می باشد.
به گفته برزگری این در حالی است كه تعداد كل نیروی انسانی سازمان استاندارد 2800 نفر است و 42 هزار نفر نیز در بخش خصوصی شامل آزمایشگاه های همكار، شركت های بازرسی و نمونه برداری و شركت های آموزشی همكار با سازمان استاندارد همكاری دارند.
دبیر شورای عالی استاندارد كشور با بیان این مطلب كه با وجود حجم بالایی از كار و مسئولیت كه متوجه این سازمان است، واگذاری امور به بخش خصوصی و دادن وام با بهره كم در برنامه های سازمان قرار گرفته است، گفت: یكی از برنامه های پیش بینی شده راه اندازی شبكه شاعاست.
وی اذعان داشت: طبق طرح شاعا (شبكه آزمایشگاه های علمی ایران) كه مسئولیت آن بر عهده رئیس پژوهشگاه استاندارد می باشد، بنا داریم از ظرفیت تمامی آزمایشگاه هایی كه در دانشگاه ها و مراكز علمی كشور وجود دارد استفاده كنیم.
این نشست بنا به درخواست مدیر كل استاندارد گلستان و جهت بررسی مشكلات اداره كل استاندارد گلستان برگزار شده بود.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر