کد خبر: 53621 A

مدیر كل استاندارد گلستان تاكید كرد:

تا كنون ترازوها و قپان های الكترونیكی بدون پلمپ به بازار عرضه می شدند كه امكان سوء استفاده های احتمالی را فراهم می كرد.

ایلنا-گرگان:مدیر كل استاندارد گلستان تاكید كرد: كلیه ترازوها و قپان های الكترونیكی وارداتی و تولیدی داخل كشور باید دارای پلمپ جدید باشند و با پلمپ به بازار عرضه شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان،رضا نوروزی اظهار داشت: تا كنون ترازوها و قپان های الكترونیكی بدون پلمپ به بازار عرضه می شدند كه امكان سوء استفاده های احتمالی را فراهم می كرد.

به گفته نوروزی، مركز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران به منظور حفظ حقوق مصرف كنندگان و جلوگیری از تضییع حقوق كسبه و سایر كاربران این كالا، كلیه تولید كنندگان و وارد كنندگان ترازوها را ملزم نموده است تا ترازو و قپان های تولیدی یا وارداتی خود را با پلمپ به بازار عرضه نمایند.

وی تصریح كرد از آنجایی كه این قانون از ابتدای مهرماه سال 91 لازم الاجرا اعلام شده است، عرضه ترازوی بدون پلمپ به بازار، غیر قانونی محسوب شده و ترازو مشمول قانون جمع آوری قرار می گیرد.

مدیر كل استاندارد گلستان ضمن درخواست همكاری از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت اطلاع رسانی به وارد كنندگان و تولید كنندگان این كالا، به مصرف كنندگان و كاربران این كالا موكدا توصیه نمود از خرید و فروش غیر مجاز وسایل توزین فاقد پلمپ جدید خودداری نمایند.

لازم به ذكر است طبق قانون سازمان ملی استاندارد، كلیه اوزان و مقیاسها و وسایل سنجش مشمول استاندارد اجباری در سراسر كشور كه مورد استفاده عامه مردم قرار می گیرد، باید در فواصل زمانی معینی توسط كارشناسان استاندارد مورد آزمایش و كالیبره كردن واقع شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر