کد خبر: 39967 A

رییس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان خبر داد؛

بقرداشت غیرمجاز و بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی سبب کاهش سفره‌های آب شده و به‌همین منظور باید از افزایش تعداد چاه‌های غیرمجاز جلوگیری کرد

ایلنا - گرگان: رییس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان، گزارش 9 ماهه جلوگیری از حفر چاه‌های فاقد پروانه در مناطق غرب استان را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، جمشید بهمنی گفت: به منظور حفاظت كمی و ایجاد تعادل در سفره‌های آب زیرزمینی، اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان موفق به شناسایی 38 فقره چاه غیر مجاز در 9 ماهه سال جاری شده است.

وی با بیان اینکه برداشت غیرمجاز و بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی سبب کاهش سفره‌های آب شده و به همین منظور باید از افزایش تعداد چاه‌های غیرمجاز جلوگیری کرد، تصریح کرد: از این تعداد چاه‌های غیر مجاز شناسایی شده، 30 حلقه چاه غیرمجاز توسط این اداره به مراجع قضایی معرفی شده‌اند که برای 10 فقره آن، هنوز رای قطعی صادر نشده و تعداد 20 حلقه چاه غیرمجاز نیز با حکم دادگاه پر و غیر قابل استفاده شده است.

رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان افزود: همچنین تعداد 8 حلقه چاه غیرمجاز دیگر نیز در ابتدای امر، بدون معرفی به دادگاه و صدور حکم قضایی توسط خود مالکان مسدود شده است.

بهمنی در ادامه تصریح کرد: جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از دشت‌های استان و عدم حفر چاه‌های غیر مجاز هنگامی میسر خواهد بود که مالکان چاه‌ها کمال همکاری را با شرکت آب منطقه‌ای و امورات داشته و شهروندان نیز در هنگام مواجهه با حفاری‌های غیرمجاز، صحیح و به موقع اطلاع‌رسانی كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر