کد خبر: 19977 A

سرپرست مدیریت راهداری راه و شهرسازی گلستان:

سیلاب های فصل تابستان امسال و سال های گذشته، خسارات فراوانی به راه های استان وارد كرد كه برای بازسازی و رفع مشكلات آنها به اعتبارات بازسازی نیاز است.

گرگان- ایلنا: اگرچه نیروهای امدادرسانی بخش حمل و نقل گلستان از ماه ها قبل به دلیل شرایط ناپایدار جوی استان مشغول خدمت رسانی به هم استانی ها هستند اما طی نشستی، آمادگی رسمی خود را برای عملیات زمستانه اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، دبیر كارگروه تخصصی حمل و نقل، شریان های حیاتی و طوفان و بلایای طبیعی استان در این نشست گفت: از آذرماه هر سال، اكیپ های امدادرسانی دستگاه های ذیربط به طور رسمی در مكان های مورد نظر مستقر می شوند و عملیات امدادرسانی و بازگشایی راه ها را انجام می دهند.

مهندس "حسین محبوبی" با اشاره به این كه بازگشایی راه ها و امدادرسانی از وظایف اصلی اعضای این كارگروه است، افزود: با تامین و افزایش اعتبارات، وظایف محوله به نحو مطلوب تری انجام خواهد شد.

وی افزود: سیلاب های فصل تابستان امسال و سال های گذشته، خسارات فراوانی به راه های استان وارد كرد كه برای بازسازی و رفع مشكلات آنها به اعتبارات بازسازی نیاز است.

محبوبی ادامه داد: پیش بینی های هواشناسی نیز به تدارك و استقرار به موقع این اكیپ ها در مناطق بحرانی كمك شایان توجهی می كند.

مدیریت بحران اداره كل راه و شهرسازی گلستان، همچنین، خریداری تجهیزات راداری هواشناسی، معرفی نماینده ای از دستگاه های عضو كارگروه به اداره كل هواشناسی برای اطلاع مستمر از وضعیت آب و هوای استان و مطلع ساختن فرماندهان پلیس راه از شرایط جوی استان بویژه در مواقع بحرانی را به عنوان مصوبات این كارگروه برای هماهنگی بیشتر در عملیات زمستانه مطرح كرد.

به گفته محبوبی، بازدید های منطقه ای دستگاه های عضو كارگروه از نقاط حساس و بحرانی راه های استان، ضمن آشنایی با این مناطق، منجر به رفع و كاهش مشكلات موجود در آنها و انجام مطلوب تر و ساده تر عملیات امدادرسانی در بحران های زمستانه می شود.

مهندس "غلامعلی بارانی" سرپرست مدیریت راهداری راه و شهرسازی گلستان نیز با بیان این كه شرایط جوی سال جاری نسبت به سال های گذشته، ویژه است، گفت: با این كه كمبود اعتبار، اجرای بسیاری از برنامه های زمستانه را تحت الشعاع قرار داده اما آمادگی لازم برای انجام عملیات راهداری زمستانه بویژه در مناطق كوهستانی با امكانات موجود فراهم است.

وی ادامه داد: با توجه به تنوع اقلیمی استان، كسب اطلاعات نقطه ای و منطقه ای هواشناسی منجر به بهره برداری مناسب از امكانات راهداری در شرایط خاص و بحرانی زمستان می شود.

به گفته بارانی، همكاری دستگاه های اجرایی نیز، توان امدادی نیروهای راهداری را افزایش می دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر