کد خبر: 50290 A

در یاسوج:

امروز مهم‌ترین تحول تاریخی کشور را جشن خواهیم گرفت چون تربیت معلم متعهد و متخصص برای رشد و تعالی جامعه بسیار مهم است.

ایلنا - یاسوج: دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل حراست دانشگاه فرهنگیان کشور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس، رئیس دانشگاه فرهنگیان این استان، منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا، معاونین استاندار، فرماندار بویراحمد، امام جمعه شهر یاسوج و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ودانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ، " فرهاد علی‌پور " رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در آئین افتتاحیه دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز مهم‌ترین تحول تاریخی کشور را جشن خواهیم گرفت چون تربیت معلم متعهد و متخصص برای رشد و تعالی جامعه بسیار مهم می باشد.

وی افزود: نقطه عطف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد این دانشگاه می باشد که بدون حمایت و منویات رهبری، رئیس دولت، مجلس شورای اسلامی و حمایت مسئولان استانی راه اندازی آن امکان ‌پذیر نبوده است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر سیر تحول بنیادین بشر را نگاه کنیم دارای سه تمدن مهم کشاورزی، صنعت و فرا صنعت است که تمدن کشاورزی و صنعت عضله بنیاد بوده ولی تمدن امروزی مغز بنیاد است.

علی‌پور با بیان اینکه در دوره فرا صنعت آنچه برتری ایجاد می‌کند و یک ملت را سرافراز جلوه می‌دهد اندیشه است که از بطن تولد به وجود می‌آید خاطرنشان کرد: انسان متمدن امروز انسانی است که راه سربلندی کشور را در فکر و اندیشه خود پرورش و دنبال کند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به ویژگی تمدن امروزی رسالت مدارس باید تغییر کند ادامه داد: هدف و رسالت آن‌ها باید مبتنی بر ویژگی‌های تمدن امروزی باشد.

این مسئول فرهنگی وجود چالش‌های جهانی و بومی شدن را از مهم‌ترین معضلات جوامع امروزی عنوان کرد و گفت: از یک سو با فرهنگ جهانی روبرو هستیم و از سوی دیگر مدارس باید محل انتقال فرهنگ و سنت ملی و دینی باشد و حل این چالش جز با تکیه بر افراد متخصص و متعهد و معلمان امکان‌پذیر نبوده از این رو برای رفع این چالش‌ها اقدام به تاسیس دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته است.

وی اهداف این دانشگاه را تقویت ایمان و غیرت دینی، گسترش بینش دینی، جذب نخبگان فرهنگی، تقویت پژوهشی و آموزش، خلق و پیشرفت توسعه دانش، ایجاد انجمن‌های علمی عنوان کرد و گفت: امیدواریم تمامی مسئولان ارشد استانی و شهرستانی اقدامات لازم جهت پیشبرد اهداف این مرکز را اعمال و همکاری خوبی با پردیس دانشگاهی فرهنگیان داشته باشند.

علی‌پور به تفکیک دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد در دو پردیس پسرانه و دخترانه با 400 دانشجوی پیوسته و 450 دانشجوی کارشناسی ناپیوسته راه‌اندازی و افتتاح شده که انتظار می‌رود این مرکز نقطه عطفی برای فرهنگیان باشد.

درپایان با حضور مسئولان کشوری و استانی سوگندنامه دانشگاه فرهنگیان یاسوج توسط دانشجویان این دانشگاه قرائت شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر