کد خبر: 49874 A

در دیدار با نماینده بویراحمد و دنا در مجلس:

در صورت شهرستان این بخش به شهرستان شاهد کاهش نرخ بیکاری در این بخش خواهیم بود.

ایلنا - یاسوج: مسوولان محلی به همراه مردم بخش پاتاوه در شهرستان دنا استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار شهرستان شدن این بخش شدند.

به گزارش ایلنا از پاتاوه، روز جمعه چهارم اسفندماه 91 مردم و مسوولان این بخش در نشستی با نماینده بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی خواستار شهرستان شدن بخش خود شدند.

در این نشست، " حجت الاسلام و المسلمین سید علی فتح میرمحمدی " به نمایندگی از مردم بخش پاتاوه به دلایل ارتقای این بخش به شهرستان پرداخت.

وی گفت: بانگاهی اجمالی به قدمت بخش پاتاوه می توان به این حقیقت دست یافت که این بخش قابلیت ارتقاء شدن به شهرستانی را دارد.

فرماندار دوران اصلاحات به قرارگرفتن بخش پاتاوه در شاهراه کریدور شمال به جنوب اشاره و اظهارداشت: محورهای ارتباطی پاتاوه - دهدشت و یاسوج به اصفهان بعنوان مهمترین زیرساخت توسعه از این بخش می گذرد.

میرمحمدی به ویژگی های توریستی و گردشگری بخش پاتاوه هم اشاره و خاطرنشان کرد: وجود رودهای خروشان و آثار باستانی متعدد نشان از قدمت بالا و شرایط آب و هوایی مناسب در این بخش دارد.

وی گفت: گذر ریل آهن در آینده ای نه چندان دور نیز می تواند سبب ارتقای بسیاری از ابعاد توسعه ای باشد و از سویی آب و هوای این بخش آب و هوایی ویژه برای کشت انواع محصولات است.

سخنگوی مردم پاتاوه در این نشست به دیگر ویژگی های ارتقای بخش پاتاوه به شهرستان شدن هم پرداخت و یادآورشد: وضعیت شیلات و تولید دهها هزار محصولات شیلاتی از سویی سبب اشتغالزایی و از سویی سبب خودکفایی در این بخش شده است.

میرمحمدی به وضعیت اراضی و انواع باغات با تولیدات فراوان نیز اشاره و تصریح کرد: در صورت شهرستان این بخش به شهرستان شاهد کاهش نرخ بیکاری در این بخش خواهیم بود.

وی گفت: نیروهای تحصیلکرده در بخش پاتاوه که توان بالای مدیریتی داشته و دارند یکی دیگر از مشخص های ارتقای این بخش به شهرستان است.

مدیرکل امور اجتماعی و انتخابات استانداریی کهگیلویه و بویراحمد در دوران اصلاحات به وضعیت استقرار ادارات بعنوان یکی دیگر از زیرساخت های توسعه ای پرداخت و خاطرنشان کرد:اغلب ادارات و دستگاههای اجرایی در این بخش راه اندازی و اکنون در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

وی گفت: تعدد روستاهایی با جمعیت بالا و وجود دو منطقه ییلاقی و قشلاقی از دیگر مزایای ارتقای بخش پاتاوه به شهرستان است.

نماینده مردم پاتاوه در این نشست به تشریح زیبایی های مناطق گردشگری بویژه منطقه زیبای بهرام بیگی پرداخت و اظهارداشت: در حوزه نفت نیز این بخش دارای قابلیت های فراوانی است.

میرمحمدی افزود: 15 حلقه چاه سربسته در بخش پاتاوه که اکنون آماده بهره برداری است نشان از موقعیت اقتصادی بسیار مطلوب این بخش دارد.

وی از نماینده بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی مصرانه خواست نسبت به ارتقای بخش به شهرستانی نهایت تلاش خود را بکار گیرد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی هم در این نشست به تشریح فعالیت های صورت گرفته خود طی یکسال گذشته در حوزه های انتخابیه اش پرداخت.

" غلام محمد زارعی " به وضعیت چاههای نفتی شورم و شبلیز اشاره و اظهار امیدواری نمود در دوران نمایندگی اش شاهد راه اندازی پالایشگاه شیلیز باشد.

وی گفت: به مردم بخش پاتاوه قول می دهم باتمام توان برای ارتقای این بخش به شهرستان شدن نهایت تلاش خود را بکار گیرم.

بخش پاتاوه تا یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد حدود 70 کیلومتر فاصله دارد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر