کد خبر: 49480 A

مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

موفقیت دستگاه قضایی زمانی است که مردم این دستگاه را مایه آرامش خود بدانند.

ایلنا - یاسوج: مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 16 درصدی پرونده های قضایی در 9 ماهه امسال در دادسراهای این استان خبرداد و اظهارداشت: در همین مدت در دادگاه های عمومی و انقلاب و دادگاه های تجدید نظر به ترتیب 59 و 11 درصد رشد پرونده های مختومه گزارش شده است.

" علی جمادی " با تشریح خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در کهگیلویه و بویراحمد به ایلنا در یاسوج گفت: قبل از انقلاب در این استان تحصیل کرده­ ها به تعداد انگشتان دست هم نمی ­رسید، اما امروزه می ­بینیم که اغلب فرزندان این استان تحصیلات عالیه داشته و در حال پیشرفت و ترقی در زمینه ­های مختلف­ هستند.

وی امکانات و خدمات نظام مقدس ایران اسلامی را در مناطق مختلف بویژه مناطق محروم بی سابقه خواند و یادآورشد: در حالیکه در گذشته شهرهای ما از امکانات محروم بودند اما امروز روستاهای ما دارای امکانات توسعه­ای و زیرساختی هستند.

مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با برشمردن نقش دستگاه قضایی در جامعه، بیان داشت: دستگاه قضایی در مسیر حرکت جامعه نقش بسیار بالایی دارد و با برقراری امنیت در جامعه امکان رشد و بالندگی را فراهم می­ آورد.

جمادی، امنیت را دارای شاخص های متعدد عنوان و خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه قضایی سبب می ­شود که زمینه ­های این امنیت در جامعه فراهم شود، زیرا حقوق­دانان بر این باورند که احساس امنیت از خود امنیت مهم ­تر است.

رئیس شورای قضایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این موضوع که همه افراد جامعه در برابر دستگاه قضا مساوی اند، تصریح کرد: دستگاه قضایی از استقلال کامل برخوردار است و در رسیدگی­ های قضایی بین همه افراد جامعه به صورت عادلانه رفتار می­ کند و با توسعه جغرافیایی مراجع قضایی دسترسی همه افراد را به مراجع قضایی آسان کرده است.

جمادی گفت: موفقیت دستگاه قضایی زمانی است که مردم این دستگاه را مایه آرامش خود بدانند.

مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضای استان خبرداد و یادآورشد: ما با 50 درصد نیروی انسانی هم اکنون در خدمت مردم هستیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر