کد خبر: 101133 A

مسئول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

تدوین فیلم «پدخندق» هم اکنون به اتمام رسیده و براساس برنامه زمانبندی شده قرار است در شانزدهم خردادماه ۹۳ اکران شود.

ایلنا: مسوول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد از پایان تدوین فیلم «پدخندق» که در شهرک سینمایی تهران فیلمبرداری شد خبرداد.

«فتحعلی بزرگمهرنژاد» به خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: تدوین فیلم «پدخندق» هم اکنون به اتمام رسیده و براساس برنامه زمانبندی شده قرار است در شانزدهم خردادماه ۹۳ اکران شود.

وی هزینه ریالی فیلم «پدخندق» را ۵۰۰ میلیون تومان عنوان و اظهار داشت: ۵۰ درصد از مبلغ این فیلم توسط صدا و سیما پرداخت و مابقی نیز باید توسط سپاه پاسداران پرداخت شود.

مسوول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد افزود: بخشی از سهمیه ریالی سپاه پاسداران پرداخت شده و بخشی دیگر از آن در حال پرداخت شدن است.

بزرگمهرنژاد از برگزاری اجلاسیه پایانی شهدای کهگیلویه و بویراحمد در شانزدهم خردادماه سال آینده خبرداد و خاطرنشان کرد: همزمان با این اجلاسیه، فیلم «پدخندق» نیز اکران می‌شود.

وی گفت: هر ۱۰ سال یک بار اجلاسیه پایانی شهدای هر استان در مرکز استان‌ها برگزار که در خردادماه ۹۲ این اجلاسیه در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

مسوول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه درحال برنامه ریزی و تهیه مقدمات برگزاری باشکوه این اجلاسیه هستند، تصریح کرد: اجلاسیه پایانی شهدای استان بمدت یک تا ۱۰ روز با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

بزرگمهرنژاد اظهارامیدواری کرد با همراهی مسوولان و مردم شاهد برگزاری اجلاسیه در خور و شآن شهدای ایران اسلامی به ویژه شهدای کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

حماسه «پدخندق» روز چهارم تیرماه ۶۷ توسط پاسداران و بسیجیان تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد در جاده «پدخندق» در جزیره مجنون با شجاعت و ایثار، پیشروی نیروهای بعثی را مهار کردند. ۷۸ کبوتر سبکبال کهگیلویه و بویراحمدی در آن روز تاریخی دعوت حق را لبیک و شربت شهادت نوشیدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر