کد خبر: 100171 A

نماینده کهگیلویه و چرام در مجلس:

آقایان آمدند و 2 پروژه ملی پتروشیمی و سیمان سپو را در این شهرستان کلنگ زنی اما دیگر خبری از ادامه کار نشد.

ایلنا: نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی گفت: متاسفانه ۲ پروژه ملی در حوزه انتخابیه‌ام تعطیل و معلوم نیست سرانجام این پروژه‌ها در صورت حمایت نشدن از سوی دولت به کجا می‌انجامد.

«حجت الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری» به خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: به‌رغم تمامی پیگیری‌ها و مکاتبات برای تخصیص اعتبارات کلان برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها، متاسفانه هیچ اقدام شایسته‌ای در این ارتباط از سوی دولت‌های نهم و دهم ندیدیم.

وی با انتقاد از مسئولانی که در دوران مسئولیتشان، شهرستان کهگیلویه را منطقه‌ای صنعتی معرفی کردند، بیان داشت: آقایان آمدند و ۲ پروژه ملی پتروشیمی و سیمان سپو را در این شهرستان کلنگ‌زنی اما دیگر خبری از ادامه کار نشد.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی افزود: پتروشیمی دهدشت بعد از حدود هفت سال همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده و از سویی سیمان سپو هم شرایط نامشخصی دارد.

بزرگواری با اظهار نگرانی خود از شرایط کنونی، بیان داشت: مهم‌ترین معضل حوزه انتخابیه‌ام بیکاری است و اگر این پروژه‌ها راه اندازی می‌شد شاهد کاهش چشمگیری از معضلات کنونی در این حوزه بودیم.

وی گفت: البته در دوران خدمتگزاری ما در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی اقداماتی برای پتروشیمی دهدشت انجام شد و این درحالی بود که قبل از ما عده‌ای آمدند و فقط کلنگی بر زمین زدند و بعد هم این کلنگ از یادشان رفت.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی افزود: فاز اول پروژه سیمان سپو نیز باید در سال ۸۹ به بهره برداری می‌رسید، اما با گذشت بیش از ۲ سال همچنان این پروژه راکد و تعطیل است.

بزرگواری از دولت یازدهم خواست برای رفع معضل بیکاری در حوزه انتخابیه‌اش برخلاف دولت گذشته اقدام تا شاهد رفع این معضل بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر