کد خبر: 100169 A

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:

براساس عرف، نام تونل‌ها در هرمنطقه‌ای باید به نام‌‌ همان منطقه نامگذاری شود و اینکه نام تونل ۱۵۰ متری را به نام یکی از ائمه(ع) نامگذاری شود؛ کار شایسته و در خور شآن امامان معصوم ما نبوده و نیست.

ایلنا: مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که نامگذاری تونل‌ها در این استان و یا هرجای دیگر به نام نامی ائمه اطهار خلاف عرف بوده و کار پسندیده‌ای هم نیست.

«خیبر بیدارپور» به خبرنگار ایلنا در یاسوج، گفت: به پیشنهاد یکی از همکاران به مسئولان وقت اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نام تونل‌های محور یاسوج – بابامیدان به نام نامی ائمه اطهار نامگذاری شد که واقعا این امر خلاف عرف مرسوم و کار شایسته‌ای نبود.

وی افزود: براساس عرف، نام تونل‌ها در هرمنطقه‌ای باید به نام‌‌ همان منطقه نامگذاری شود و اینکه نام تونل ۱۵۰ متری را به نام یکی از ائمه و تونل ۲ هزار متری را به نام ائمه دیگر نامگذاری نمود کار شایسته و در خور شآن امامان معصوم ما نبوده و نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تغییر نام تونل‌های محور یاسوج – بابامیدان به نام‌های مناطقی که تونل‌ها در آن‌ها حفر شده‌اند، پسندیده‌تر است، اظهارداشت: به طور نمونه تونل‌های این محور هم اکنون به نام‌‌ همان مناطق نامگذاری شده و منطبق بر عرف است.

بیدارپور گفت: در هیچ جای دنیا و کشور شاهد نامگذاری تونل‌ها به نام ائمه اطهار نیستیم و با مشورت با یکی از علمای گرامی رحمه الله علیه نیز نام تونل‌های محور یاسوج – بابامیدان تغییر و به نام‌های مناطقی که تونل‌ها در آن‌ها حفر شده تغییر پیدا کرده است.

وی افزود: نامگذاری تونل‌های یاسوج – بابامیدان به نام ائمه اطهار یک کار «من درآوردی» است و در هیچ جای کشور مانند کهگیلویه و بویراحمد اینکار انجام نشده بود و احساس می‌کردیم این نامگذاری‌ها توهین به خود ائمه اطهار نیز است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نامگذاری‌های کنونی دیگر تغییر نخواهند کرد و از سویی رضایتمندی ساکنان مردم این مناطق را به‌دنبال داشته است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، در ۴۷ کیلومتر محور یاسوج – بابامیدان ۹ تونل حفر که طولانی‌ترین آن‌ها ۲ هزار و ۹ متر است.

این محور بعد از ۱۷ سال، در دولت نهم به بهره‌برداری رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر