کد خبر: 9149 A

مدیرگمرکات کرمانشاه خبر داد:

در شش ماه نخست سالجاری، بیش از 143 هزار و 67 نفر از طریق گمرکات کرمانشاه و مرز پرویزخان وارد کشور شده اند که این مقدار ورودی مسافر نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته، کاهش 40 درصدی دارد.

ایلنا - کرمانشاه: مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در شش ماهه نخست سالجاری، 146 هزار و 532 نفر از طریق گمرکات استان کرمانشاه از کشور خارج شده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 38 درصدی را نشان می دهد.

علی سعدالدین در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: همچنین در این مدت بیش از 143 هزار و 67 نفر از طریق گمرکات کرمانشاه و مرز پرویزخان وارد کشور شده اند که این مقدار ورودی مسافر نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته، کاهش 40 درصدی دارد.

وی در ادامه به برخی از آمار صادرات و واردات در این شش ماهه از گمرکات و بازارچه های مرزی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این مدت بیش از 714 میلیون دلار کالا به ورزش تقریبی 2 میلیون و 34 هزار تن از گمرکات و بازارچه های مرزی کرمانشاه به دیگر کشورها صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: همچنین در این شش ماهه 37 میلیون و 224 هزار دلار کالا از طریق بازارچه های مرزی و گمرکات استان کرمانشاه، وارد کشور شده است که این مقدار واردات از نظر وزنی 30 هزار و 184 تن بوده است که این نشان دهنده رشد 52 درصدی از نظر ارزش و نیز رشد 43 درصدی از نظر وزنی می باشد.

سعدالدین عمده کشورهای صادرکننده کالا به ایران را هند، امارت متحده، کویت، ارمنستان، چین، ترکمنستان، افغانستان و ترکیه دانست و گفت: عمده صادرات انجام گرفته از بازارچه های مرزی و گمرکات استان کرمانشاه به کشورهای عراق، امارات متحده، سوریه، ترکمنستان، افغانستان، تایوان، آلمان، فیلیپین، ترکیه، چین، مصر، کانادا، آندورا، کویت و مراکش بوده است.

وی تاکید کرد: این مقدار صادرات نسبت به دوره مشابه سال قبل، از نظر وزنی 30 درصد و از نظر ارزشی، رشد 32 درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده محصولات صادراتی از کرمانشاه به دبگر کشورها، مواد اولیه می باشد، گفت: عمده صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به دیگر نقاط جهان، صنایع غذایی، محصولات معدنی، پلاستیکی و نباتی بوده است.

وی در پایان افزود: عمده واردات ما نیز شامل ضایعات ذوبی آلومینیوم، مواد اولیه خط تولید کارخانجات، ماشین آلات خط تولید، برنج و... است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر