کد خبر: 82338 A

آزمایشگاه مرکزی این شرکت دارنده گواهینامه معتبر معتمد محیط زیست ایران و به عنوان معتبرترین آزمایشگاه اختصاصی آب وفاضلاب درسطح استان مطرح است.

ایلنا: مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب کرمانشاه با اشاره به اهداف شرکت در خصوص تامین آب سالم و بهداشتی برای مشترکین گفت: در راستای پایش و کنترل سلامت و بهداشت آب از منابع تولید تا منابع مصرفی در طی سال گذشته آزمایشات باکتریولوژیک و بیولوژیکی و فیزیکی و شیمیائی و ریزآلاینده‌ها مطابق برنامه مدون در سطح استان صورت گرفته است که نتایج آزمایشات یادشده بنا به گزارشات مراکز بهداشت دلالت بر مطلوبیت ۱۰۰ درصد آب استان داشته و این فعالیت‌های کنترلی مستمر در دستورکار روزمره فعالیت آزمایشگاه مرکزی وآزمایشگاه‌های امورات تابعه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، اسدالله صادقی اذعان داشت: خوشبختانه آزمایشگاه مرکزی این شرکت دارنده گواهینامه معتبر معتمد محیط زیست ایران و به عنوان معتبر‌ترین آزمایشگاه اختصاصی آب وفاضلاب درسطح استان مطرح است.

وی همچنین تصریح کرد: جهت سنجش کلر باقیمانده در آب برای اطمینان از سلامت میکروبی آب ماهانه۱۲۸۰۰ مورد کلرسنجی از شبکه توزیع ومخازن ذخیره انجام می‌شود.

وی با اشاره به استاندارد بودن میزان کلر باقیمانده در شبکه خاطر نشان کرد: با توجه به ۱۵۷۸۰۰ مورد کلر سنجی با مطلوبیت ۹۸/۹۹%و انجام ۴۷۵۴ مورد آزمایش میکروبی با مطلوبیت ۹۸/۹۹% و۶۹۸ مورد آزمایشات فیزیکی و شیمیائی با مطلوبیت ۹۹/۹۹% طی سال گذشته، سلامت شبکه و عدم بار میکروبی آن مورد تائید است.

وی همچنین گفت: جهت احراز این هدف به میزان۱۰۰هزار کیلوگرم گاز کلر و ۳۰ هزار کیلوگرم پرکلرین برای گند زدایی آب طی سال گذشته استفاده شده است.

ایشان افزود: بارز‌ترین اقدام جهت نیل به ارتقا کیفی آب شرب شهروندان کرمانشاهی تهیه ونصب و راه اندازی سیستم ازن زنی با قدرت تزریق ۱۰kg/hr درتصفیه خانه شهید نظری با صرف هزینه به مبلغ ۲۵میلیارد ریال می‌باشد که نقش بسیارمهمی درگندزدائی وضدعفونی آب شرب شهروندان ایفا می‌کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی با همدلی و همراهی شهروندان فهیم و ولایتمدار استان در ارائه خدمات در کلیه حوزه‌ها و وظایف شرکت توفیق بیشتری داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر