کد خبر: 7783 A

پیرو:

فرماندار سرپل ذهاب از كشف یك كیلو و 320 گرم انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرپل ذهاب ـ ایلنا: فرماندار سرپل ذهاب در جلسه شورای فرعی مواد مخدر سرپل ذهاب از كشف یك كیلو و 320 گرم انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: این مقدار مواد مخدر از معتادان و خرده فروشان در نیمه اول سال جاری كشف شده است.

به گزارش ایلنا از سرپل ذهاب، میرزا مراد پیرو افزود: مواد مخدر كشف شده، شامل یك كیلو و 20 گرم تریاك، 27 گرم شیشه، 40 گرم كراك، 197 گرم حشیش و 36 گرم شیره و سوخته تریاك می باشد كه در این ارتباط 40 نفر از معتادان و خرده فروشان مواد مخدر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی همچنین از طرح شناسایی و پاكسازی مناطق آلوده در محلات شهری و روستایی این شهرستان از سوی دبیرخانه ستاد فرعی مبارزه با مواد مخدر و همكاری پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهار كرد: در این ارتباط هفت نقطه آلوده شهری و هشت نقطه آلوده روستایی بعنوان نقاط آلوده شهرستان به مواد مخدر شناسایی شده است.

پیرو تصریح كرد: معضل اعتیاد به مواد مخدر، بلای خانمان‌سوزی است كه جامعه‌ بشری را در چنگال مرگ‌آور خویش گرفتار ساخته ‌است و این معضل هراس‌آور، قدرت اندیشه، نوآوری، پشتكار، كوشش و سازندگی را در انسانها بویژه در نسل جوان جامعه از بین می‌برد و بنیان خانوادگی و اعتقاد دینی آنان را به نابودی می‌كشاند.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: امروزه، كمتر كشوری را در جهان می‌توان یافت كه پدیده‌ مواد مخدر و اعتیاد، مهمترین دغدغه یا یكی از مهمترین مشكلات اجتماعی‌ اش نباشد بطوریكه به اعتقاد كارشناسان و مسوولان نزدیك به 50 درصد محكومان زندان های كشور را، زندانیان مرتبط با مواد مخدر تشكیل می دهند.

پیرو افزود: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاهها، ضرورت انجام كارهای فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد در میان دانش آموزان و گروههای هدف بیش از همیشه احساس می شود بنابراین باید با اجرای بهتر برنامه ها در حضور اولیا و مربیان در این ارتباط گام های اساسی برداشته شود.

پیرو یادآور شد: تشكیل كارگاههای آموزشی برای آموزش پیشگیری از اعتیاد و چگونگی رفتار با فرزندان برای خانواده ها اكنون از اهمیت زیادی برخوردار است و باید از این ظرفیت ها بخوبی برای مقابله با این معضل و پدیده اجتماعی استفاده كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر