کد خبر: 73023 A

امام جمعه روانسر:

یكی از چالش‌های فرا روی دنیای غرب، اشاعه مبانی اسلامی و توسعه روز افزون گفتمان انقلاب اسلامی است.

ایلنا؛ مراسم یادواره شهدای دانشجوی بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی روانسر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجو شهید اسماعیل عزیزی و شهید لایق قادری تبار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از روانسر، امام جمعه روانسر در این مراسم گفت: نقش روحیه ایثار و شهادت‌طلبی ملت ایران در پیروزی و استمرار این انقلاب عظیم در طول این سال‌ها با وجود توطئه‌های دشمنان بسیار بی‌بدیل است.

ماموستا ملا عبداله غفوری افزود: رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، خون سرخ شهیدان است و این شهدا هستند كه با اهدای خون خود درخت انقلاب را تنومند كرده‌اند و امروز این انقلاب مستحكم‌ترین انقلاب دنیاست

وی نفوذ آرمان‌های انقلاب اسلامی به ملت‌های غربی را نشان‌دهنده همدلی و دلبستگی مردم به نظام اسلامی دانست و افزود: بلوغ سیاسی و بصیرت مردم، تمامی توطئه‌های دشمنان نظام را خنثی كرده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان نیز گفت: مقام شهادت مقام جاودانگی است و شهدا در ردیف مقام عالمان دین قرار داده شده است.

سرهنگ عزیزی با تجلیل از مقام معنوی و ایثارگری شهدا تصریح كرد: باید راه و اندیشه‌های شهدای والا مقام در جامعه هر چه بیشتر بسط پیدا كند و به عنوان الگویی نمونه معرفی شود.

وی با اشاره به اینكه دستیابی به استقلال و عزت كشور، ایستادگی مقتدرانه در مقابل استكبار جهانی و دستیابی به پیشرفت‌ها و فن‌آوری‌های نوین ثمره خون شهدا است تصریح كرد: یكی از چالش‌های فرا روی دنیای غرب، اشاعه مبانی اسلامی و توسعه روز افزون گفتمان انقلاب اسلامی است

سرهنگ عزیزی یادآور شد: دشمن از حضور مردم در پای صندوق‌های رای مایوس شده و اقتدار نظام در سطح بین المللی، تقویت باورهای مردم و ایجاد وحدت ملی در جامعه اسلامی از دستاوردهای حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو است.

در پایان این مراسم یاد و خاطره شهیدان دانشجو شهید اسماعیل عزیزی و شهید لایق قادری تبار گرامی داشته شد.

شهید اسماعیل عزیزی در خرداد ماه 89 در درگیری با گروهك تروریستی پژاك در ارتفاعات شاهو و شهید لایق قادری تبار نیز در منطقه نوسود و در درگیری با گروهك پژاك در اردیبهشت 91 به شهادت رسید.

این شهدا از نیروهای تیپ عملیاتی انصار الرسول(ص) و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد روانسر بودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر