کد خبر: 50113 A

استاندار كرمانشاه:

با توجه به اجرای سدهای متعدد در استان خوشبختانه یك ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری و بازدید مسافرین و گردشگران بوجود آمده است و این موضوع می تواند به شكوفایی صنعت گردشگری استان بیش از پیش كمك کند.

استاندار كرمانشاه با اشاره جاذبه های طبیعی موجود در استان، گفت: موقعیت جغرافیایی استان و قرارگیری در مسیر زوار عتبات عالیات و امكان توسعه تورهای گردشگری و زیارتی بین استان كرمانشاه و كشور عراق باعث شده كه كرمانشاه همواره میزبان مسافرین بسیاری به ویژه در ایام نوروز باشد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، سید دادوش هاشمی افزود: وجود مناطق حفاظت شده و امكان ایجاد توسعه تورهای گردشگری و همچنین علاقمندی به تنوع جاذبه های گیاهی، صنعت گردشگری در استان را بیش از پیش توسعه و رونق بخشیده است.

هاشمی در ادامه، جاذبه ها و آثار باستانی متعدد نظیر مجموعه جهانی بیستون، مجموعه فرهنگی- تاریخی طاقبستان، معبد آناهیتا، طاق گرا و... را از جاذبه های باستانی استان كرمانشاه عنوان كرد.

وی به دیگر شاخصه های فرهنگی استان اشاره كرد و گفت: تنوع فرهنگی و قومی و همچنین جاذبه های مردم شناسی شامل؛ آداب زندگی، لباس، معیشت، گویش، مذهب و آئین موسیقی و... در استان كرمانشاه گویای فرهنگی غنی این استان است.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به اجرای سدهای مختلف در استان، اظهار داشت: با توجه به اجرای سدهای متعدد در استان خوشبختانه یك ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری و بازدید مسافرین و گردشگران بوجود آمده است و این موضوع می تواند به شكوفایی صنعت گردشگری استان بیش از پیش كمك کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر