کد خبر: 4956 A

فرمانده قرارگاه منطقه عملیاتی غرب ارتش:

دفاع مقدس با وجود اینكه دارای تنگناها و سختی هایی بود ولی از نظر معنوی نیز چهره زیبایی در اذهان ما ترسیم نمود و باعث شد كه امروز احساس غرور ملی در ما بیش از هر زمانی تقویت شود.

کرمانشاه ـ ایلنا: فرمانده قرارگاه منطقه عملیاتی غرب ارتش در جمع خبرنگاران گفت: در حالی كه در دوران دفاع مقدس از نظر تجهیزات و سایر نیازمندی ها مشكلاتی داشتیم و به خارج وابسته بودیم ولی امروز به بركت تجارب دوران دفاع مقدس در زمینه تجهیز، سازماندهی و تولید تجهیزات دفاعی به خودكفایی رسیده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، امیر منوچهر کاظمی تاکید کرد: مزید بر ارتقای توان دفاعی و تامین نیازمندی های دفاعی در داخل كشور، باید به رهبری داهیانه و حكیمانه مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا و نیز پشتیبانی ملت از نیروهای مسلح و نظام اسلامی اشاره كنیم كه دشمنان را از فكر هرگونه تعدی و تعرض به كیان ایران اسلامی برحذر داشته و مادامی كه چنین رویه ای حاكم باشد، یقین بدانید هیچ قدرتی توان مقابله با نظام اسلامی ما را نخواهد داشت.

وی، دوران دفاع مقدس را یكی از ممتازترین و غرورآفرین ترین برهه های زمانی در سده اخیر كشورمان تلقی كرد و افزود: افتخار می كنیم كه در هشت سال جنگ تحمیلی اجازه ندادیم حتی یك سانتیمتر از خاك میهن عزیزمان به دست دشمنان بیفتد و آنها را سركوب نمودیم.

امیر كاظمی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینكه در دوران كنونی در یك پیچ تاریخی قرار داریم، افزود: در سده جاری، پیچهای متعدد تاریخی مانند جنگهای جهانی اول و دوم، وقوع انقلاب اسلامی، فروپاشی رژیم كمونیستی شوروی و بیداری اسلامی را تجربه كرده ایم كه هر كدام از آنها آثار و تبعات خاص اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی جغرافیایی بر جای گذاشته است.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب ارتش، گفت: هر جنگی دارای سختی ها و مشكلات خاص خود می باشد و دفاع مقدس نیز با وجود اینكه دارای تنگناها و سختی هایی بود ولی از نظر معنوی نیز چهره زیبایی در اذهان ما ترسیم نمود و باعث شد كه امروز احساس غرور ملی در ما بیش از هر زمانی تقویت شود.

وی، رهبری مدبرانه امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده كل قوا، ایثار و رشادتهای شهدا، جانبازان و فداكاری رزمندگان اسلام در دفاع مقدس را مایه بركت و افتخار دانست و تاكید كرد: آرامشی كه امروز داریم، مرهون دفاع مقدس است.

امیر كاظمی در ادامه به برگزاری رزمایش هایی در سال جاری در استان كرمانشاه اشاره كرد و گفت: این رزمایش ها برای ارتقای توان دفاعی كشور پیش بینی شده است و زمان و مكان برگزاری آن به موقع به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی همچنین از برگزاری یك رزمایش به طور مشترك با سپاه و با هدایت قرارگاه منطقه غرب ارتش در استان كرمانشاه در سال جاری اشاره كرد و گفت: در این رزمایش نیروهای هوایی و زمینی ارتش و سپاه حضور خواهند داشت كه در این خصوص، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی همچنین درباره برنامه های هفته دفاع مقدس در استان كرمانشاه، گفت: در روز 31 شهریور ماه و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح در سراسر استان برگزار خواهد شد و در شهر كرمانشاه نیز آیین رژه نیروهای مسلح راس ساعت 9 صبح و در بلوار امام خمینی (ره) با حضور مسوولین عالیرتبه استانی و فرماندهان نیروهای مسلح، ائمه جمعه و اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

وی افزود: نمایش ستونهای موتوری و پیاده، پرش چتربازان تیپ 55 هوابرد و.. از جمله آیینهای ویژه روز اول هفته دفاع مقدس در قالب رژه خواهد بود.

وی همچنین از حضور هماهنگ نیروهای مسلح در نماز جمعه به عنوان یكی دیگر از برنامه های این هفته یاد كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر