کد خبر: 4901 A

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه خبر داد؛

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از برگزاری مسابقات "ربات مسیریاب" در کرمانشاه خبر داد.

کرمانشاه ـ ایلنا: مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: مسابقات ربات مسیریاب با حضور 93 نفر از کودکان و نوجوانان برگزیده دوره‌های آموزشی طرح ملی مهندسان فردا در قالب 31 تیم در محل مجتمع فرهنگی ورزشی 9 دی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، فرشید امیری با تاکید بر اهمیت علم رباتیک، گفت: خوشبختانه این دوره آموزشی مورد استقبال خوب کودکان و نوجوانان کرمانشاهی به‌ویژه پسران واقع شده است.

وی شناسایی و پرورش استعدادها و خلاقیت‌های دانش آموزان در زمینه‌های علمی و مهارتی را در توسعه هر چه بیشتر صنعت کشور امری بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مسئله محور و مسابقاتی از این دست می‌تواند در شکوفایی استعدادها و حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی در مسیر پیشرفت روز افزون میهن اسلامیمان در عرصه‌های صنعتی اثربخش باشد.

امیری اظهار کرد: فراگیران در این دوره آموزشی با 2 بخش مکانیک و الکترونیک آشنا شدند و اینکه یک ربات چگونه می‌تواند ببیند و مسیر را تشخیص دهد را فرا گرفتند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، سرفصل‌هایی نظیر آموزش سنسورها، روش‌های مختلف پردازش داده‌ها، آشنایی با منطق مدارها، شناسایی و تنظیم ورودی‌ها و خروجی‌ها و برقراری ارتباط بین آنها، چگونگی برآورده کردن خواسته‌های ربات، آشنایی با انواع موتورها و گیربکس‌ها، انواع شاسی و بدنه، یادگیری محاسبات موتورها و کنترل سیستم‌ها را آموزش دیدند.

وی افزود: پیدا کردن و طی مسیر به‌طور صحیح در کوتاه‌ترین زمان و رسیدن به خط پایان از شاخص‌های پیروزی در این مسابقات است.

امیری اعلام کرد: همچنین مسابقات ربات‌های جنگجو طرح ملی مهندسان فردا با رویکرد آموزش‌های مسئله محور با حضور پرشور کودکان و نوجوانان در مجتمع فرهنگی ورزشی 9 دی اداره‌کل آموزش استان کرمانشاه برگزار شد و در این مسابقات 162 نفر از فراگیران آموزش‌های طرح ملی مهندسان فردا در قالب 54 تیم، ساخته‌های ذهن و دست خود را به رقابت گذاشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر