کد خبر: 4656 A

به منظور بررسی مشکلات استان کرمانشاه؛

روز دوشنبه نشست مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با صادق خلیلیان وزیر جهادکشاورزی در ساختمان آن وزارتخانه تشکیل شد.

کرمانشاه ـ ایلنا: فتح الله حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: یکی از موارد مطرح شده موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی استان بود که از سال 87 تا کنون بلاتکلیف مانده و وزیر دستور ویژه ای برای انجام آن صادر کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست خسکسالی در استان، تسهیلات به کشاورزان، تشکیل ایستگاه تحقیقات کشاورزی در مناطق گرمسیری، سوخت کشاورزان، وضعیت شغلی فارغ التحصیلان رشته کشاورزی، مشکلات بین کشاورزان با سازمان جنگل ها و مراتع، اسناد اراضی زارعین و تسطیح اراضی بدلیل وجود برخی خاکریزهای بجای مانده از جنگ مطرح شد.

نماینده مردم قصرشیرین،سرپلذهاب و گیلانغرب تأکید کرد: در این نشست وزیر قول همکاری و پیگیری تمام موضوعات مطروحه را بیان و در برخی موارد دستورات لازم را صادر کردند. حسینی با اشاره به تعداد بالای فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در استان تصریح کرد: وزیر کشاورزی در این نشست تاکید کردند ظرف کمتر از یکماه اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

عضو کمیته دفاعی مجلس همچنین از سفر خلیلیان وزیر کشاورزی در آبانماه امسال به استان کرمانشاه برای بازدید و بررسی نتایج این نشست ها از نزدیک خبر داد و درباره وضعیت کود شیمیایی کشاورزان با توجه به آغاز فصل کشت گفت: این البته یکی از دغدغه های مهم کشاورزان عزیز است و در جلسه با وزیر این موضوع نیز مطرح شد که وزیر تاکید کردند کود کشاورزان بدون هیچ دغدغه و در زمان مناسب با توجه به آغاز فصل کشت در اختیار کشاورزان قرار بگیرد همچنین وزیر افزایش سهم کود کشاورزان استان را در برنامه لحاظ کرده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر