کد خبر: 4639 A

هم زمان با سراسر کشور، امروز زنگ شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی استان کرمانشاه نواخته شد و بیش از ۲۸ هزار کلاس اولی راهی مدرسه شدند.

ایلنا - کرمانشاه: هم زمان با سراسر کشور، امروز زنگ شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی استان کرمانشاه نواخته شد و بیش از ۲۸ هزار کلاس اولی راهی مدرسه شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در مراسم نمادینی که به این مناسبت در مدرسه قرآنی پسرانه شهید محمد غفاری کرمانشاه برگزار شد،معاون برنامه ریزی فرمانداری کرمانشاه با تبریک جشن شکوفه‌ها، رسیدن به ایران آزاد، سربلند و مقتدر را در گرو تربیت صحیح نوآموزانی عنوان کرد که امروز ورود خود را به مدرسه جشن می‌گیرند.

فضل اله رنجبر از نوآموزان خواست با درس خواندن و ایمان به خدا، خود را برای ساختن ایرانی آباد و مقتدر آماده کنند.

وی افزود: اگر بتوانیم پایه‌های تعلیم و تربیت را برای این نوگلان مستحکم گردانیم، موفقیت‌های ما در دنیا بیشتر و بهتر خواهد بود.

رنجبر معلمان را نیز مورد خطاب قرار داد و گفت: معلمان باید نوآموزان را امانتی بدانند که به آن‌ها سپرده شده و در راه تربیت آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نکنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو کرمانشاه نیز ضمن تبریک جشن شکوفه‌ها، از تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: تقارن زیبای آغاز هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی یادآور غیور مردانی است که در مدرسه عشق علم و رزم را با هم آموختند و کارنامه اعمالشان را با خون خود امضا کردند.

رشیدی نصب ادامه داد: بستری که امروز فراهم شده تا بتوانیم این نوآموزان را که آینده سازان ایران زمین هستند تربیت کنیم و آن‌ها را برای آینده کشور آماده کنیم، مدیون خون این زاهدان شب و اسطوره‌های اخلاق است.

رشیدی نصب به صدا در آمدن زنگ مهر را آغازی برای شروع تمام مسئولین و مربیان حاضر در هر عرصه‌ای از اجتماع عنوان کرد که با به کار گرفتن تمام توان خود برای خدمت به مملکت اسلامی و مقام معظم رهبری بتوانند به مقاصد تعلم و تربیت برسند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر