کد خبر: 40860 A

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه:

اگر هدف ما ترویج امر مهم مطالعه و فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ابتدا باید خود ما اهل مطالعه و کتاب باشیم.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیر کل، روسای شهرستان‌ها و رابطین فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در نشستی با حضور علی صفدری معاون مدیر کل اداره فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در این نشست اسماعیل احمدی گفت: اداره کتابخانه‌ها اداره‌ای فرهنگی است و لاجرم خود ما نیز باید به تفکر مجهز شویم.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: اگر هدف ما ترویج امر مهم مطالعه و فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ابتدا باید خود ما اهل مطالعه و کتاب باشیم.

احمدی در انتهای صحبت‌هایش عنوان کرد: در درمان بیماری باید ابتدا بیماری را درست و بموقع تشخیص داد و سپس نسبت به درمان آن اقدام کرد و در کار فرهنگی نیز باید همین روند مد نظر ما باشد.

در ادامه جلسه، صفدری با اشاره به نیاز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به توسعه و پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی گفت: نهاد از سال ۸۹ اقدام به تشکیل اداره کل فرهنگی کرد؛ این اداره کل شامل سه اداره امور مخاطبین، مطالعه و مشاوره و تبلیغ و ترویج است که روند چرخه تولید محتوا تا ارائه آن به مخاطب و همچنین تبلیغ را انجام، نیاز سنجی می‌کند و سپس ارزیابی‌های لازم را بعمل می‌آورند.

صفدری ضمن اشاره به اولویت موضوعات مبتلابه فرهنگی کشور، ارائه کتاب را بعنوان راهی برای حل مشکلات فرهنگی دانسته و افزود: نگاه ما انجام کار از سطح شهرستان‌ها تا سطح ملی است و همایش‌های نقد کتاب نیز از همین منظر در حال اجرا هستند.

وی ضمن اعلام این موضوع که نیروهای انسانی اداره کتابخانه‌ها خود نیز باید صاحبنظر در حوزه کتاب باشند تا بتوانند جوابگوی نیاز مردم باشند گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی، وظیفه‌اش خدمت رسانی فرهنگی است و ما جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه، طرح کتاب من و پوسترهای این چند کتاب را راه اندازی کرده‌ایم و در تمام طول مسیر تهیه تا ارائه محتوای این طرح‌ها کار کار‌شناسی انجام می‌دهیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت گروه‌های مطالعاتی برای نهاد کتابخانه‌ها و کمک کار‌شناسان فرهنگی نهاد به رابطین و مسئولین استانی در این امرگفت: مهم‌ترین موضوع برای ما تاثیر گذاری فرهنگی است.

صفدری در انتهای صحبت‌هایش عنوان کرد: ما از آقای احمدی تشکر ویژه داریم چون خود ایشان چهره فرهنگی هستند و همچنین از آقای رضا کریمی کار‌شناس امور فرهنگی؛ ایشان فردی توانمند است که بعضا در برنامه‌های ملی نیز به ما مشورت می‌دهند و برخی طرح‌های ملی هم از پیشنهادات خود ایشان است.

در ادامه این نشست سعید مجیدی رئیس اداره مطالعه و مشاوره نیز در ضمن اعلام خبر تدوین آئین نامه نقد کتاب گفت: جلسات نقد کتاب ما عمومی است به این دلیل که نهاد ما نهادی عمومی است و جامعه هدف ما نیز عموم مردم است.

مجیدی در انتهای صحبت‌های خود برگزاری همزمان جلسات نقد و مسابقه نقد نویسی را حرکتی خوب و موثر ارزیابی کرد.

در پایان این جلسه رابطین فرهنگی و روسای شهرستان‌ها به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر