کد خبر: 39776 A

حیدری طیب:

مونوریل علاوه بر اینکه با فرهنگ ما به‌دلیل مشرف بودن قطار مونوریل بر منازل و اماکن کنار آن هم‌خوانی ندارد، بلکه از نظر پدافند غیرعامل و مباحث تخصصی نیز پذیرفتنی نیست.

ایلنا ـ کرمانشاه: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه، گفت: مونوریل علاوه بر اینکه با فرهنگ ما به‌دلیل مشرف بودن قطار مونوریل بر منازل و اماکن کنار آن هم‌خوانی ندارد، بلکه از نظر پدافند غیرعامل و مباحث تخصصی نیز پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سیدسعید حیدری ‌طیب افزود: در سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه مصوب شد که برای کاهش بار ترافیکی در خیابان‌های کرمانشاه، پروژه مترو جایگزین مونوریل شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، افزود: پروژه مونوریل در سال‌های گذشته در شورای عالی ترافیک تصویب شده، اما با توجه به مصوبه سفر مقام معظم رهبری در خصوص جایگزینی مترو، این طرح باید جایگزین طرح مونوریل شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: استاندار کرمانشاه به‌همین منظور قول داده است که این طرح از میدان آزادی به طرف میدان فردوسی به‌صورت مترو اجرا شود.

حیدری‌طیب، تصریح کرد: علاوه بر تمام دلایل ذکر شده چون مصوبه رهبری برای اجرای مترو را داشته‌ایم، دستور ایشان از مصوبات قبلی فراتر است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با یادآوری اینکه زمین‌های کشاورزی در کرمانشاه از کمبود آب رنج می‌برند، خاطر نشان کرد: به منظور آبرسانی به زمین‌های سطح استان پیگیر احداث سدهای در حال احداث استان هستم.

وی، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین سدهای استان، سد داریان است که در صورت بهره‌برداری ۵۸۰میلیون متر مکعب آب وارد شهر کرمانشاه و ۲۰۰میلیون متر مکعب آب وارد رودخانه قره‌سو می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم، یادآور شد: شخصا از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور احداث پنج کتابخانه در مناطق محروم شهر کرمانشاه را دریافت کرده که به اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ابلاغ شد تا اقدامات مورد نیاز انجام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر