کد خبر: 39758 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه:

انقلاب اسلامی ایران باعث شکل گیری موج جدید بیداری اسلامی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه شده و لازم است.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: دهه فجر در واقع فجر آگاهی و بیداری جوامع به ویژه ملتهای مسلمان است و لازم است هر ساله دهه فجر به نحو با شکوهی در اذهان جامعه تداعی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد آفتابی با اشاره به جلسه کمیته فرهنگی هنری و اقلیتهای دینی ستاد دهه فجر استان، افزود: در این کمیته که با حضور اکثر نهاد های فرهنگی استان تشکیل شد برنامه ریزی لازم و شایسته به منظور هر چه باشکوه تر برگزار کردن برنامه های دهه فجر صورت گرفت و برنامه های ویژه ای در قالب جشن های انقلاب تدارک دیده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه افزود: در کمیته فرهنگی هنری موضوعات مختلفی برای اجرایی شدن به تصویب رسید و هرکدام از نهاد نیز برنامه های خود را نیز اعلام کردند.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه های کتاب، عکس انقلاب، مطبوعات و روز شمار انقلاب، برگزاری جشن های ویژه انقلاب در سطح استان با محوریت ادارات و ارگانها و کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سط روستاها، برنامه ریزی مناسب برای ترویج فرهنگ قرآنی توسط کمیته قرآنی ستاد دهه فجر، برنامه ریزی مناسب جشنهای انقلاب در سطح دانشگاه ها و مدارس، برنامه ریزی جشن های عمومی توسط ادارات شهرستانها، اجرای نمایش های تئاتر صحنه ای و خیابانی توسط انجمن نمایش استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی هنری، برگزاری شب شعر و خاطره گویی انقلاب و توزیع بسته های فرهنگی و هنری از جمله برنامه های پیش بینی شده کمیته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین گفت: همچنین قرار است برای اولین بار جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان برگزار شود و برنامه ریزی مقدماتی برای اجرای جشنواره صورت گرفته است.

وی همچنین از برگزاری جشنواره استانی شعر طلیعه ظهور و برگزاری جشنواره شعر بانوان در روزهای 15 و 16 بهمن ماه با حضور شاعران زن استان خبر داد و افزود: جشنواره شعر بانوان مختص بانوان است و استقبال گسترده ای در سطح استان از این جشنواره شده است، ضمن اینکه اشعاری از استانهای لرستان و کرمان و اصفهان نیز به جشنواره ارسال شده است.

وی همچنین به برنامه ریزی های صورت گرفته توسط نهاد فرهنگی از جمله سپاه و سازمان تبلیغات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با محوریت دبیرخانه مساجد به منظور اجرای برنامه های فرهنگی هنری در مناطق روستایی خبر داد و افزود: امروز با توجه به عدم دسترسی نهادهای فرهنگی به مناطق روستایی، پایگاه های بسیج و کانونهای فرهنگی هنری مساجد بهترین پایگاه برای ترویج فرهنگ انقلاب است که لازم است به این مراکز توجه ویژه و جدی شود.

مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر همچنین با اشاره به اهمیت دهه فجر و انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث شکل گیری موج جدید بیداری اسلامی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه شده و لازم است موضوع بیداری اسلامی در برنامه های فرهنگی هنری و نمایشگاه مورد توجه قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر