کد خبر: 3163 A

فرماندار کنگاور خبر داد:

سالانه سه هزار تن گوشت قرمز در شهرستان كنگاور تولید می شود كه حاصل پرورش 91 هزار راس دام سبك و سنگین توسط دامداران این شهرستان است.

کرمانشاه ـ ایلنا: حشمت الله عزیزی در مراسم افتتاح یك واحد پرواربندی 200 راسی گوساله در روستای فشخواران، عنوان کرد: راه اندازی این واحد كه با صرف هزینه ای یك میلیارد و600 میلیون ریالی احداث شده و چهارنفر را به كارمشغول كرده، سالانه 50 تن به ظرفیت تولید گوشت قرمز شهرستان كنگاور اضافه می كند.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، فرماندار شهرستان کنگاور افزود: احداث این واحد با بهره گیری از تسهیلات بانکی یك میلیارد و100میلیون ریالی میسر شده است.

عزیزی در ادامه تصریح کرد: بنا به برنامه های پیش بینی شده تولید گوشت قرمز شهرستان تا پایان برنامه پنجم با افزایش 16 درصدی به 3 هزار و 500 تن خواهد رسید.

فرماندار کنگاور همچنین به احداث یک واحد مرغداری 20 هزار قطعه ای در روستای رشتیان اشاره کرد و اذعان داشت: این واحد که در هفته دولت به بهره برداری رسید با اعتباری چهارمیلیارد ریالی وارد فاز تولید شده است و با توان تولید سالانه 150 تن گوشت سفید، چهار نفر را مشغول به كار كرده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: برای راه اندازی این واحد دو میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات در اختیار متقاضی قرارداده شده و مابقی هزینه ها از محل سهم آورده متقاضی تامین شده است.

فرماندار کنگاور در پایان گفت: در حال حاضر 97 واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان كنگاور فعال است كه سالانه 8 هزار تن گوشت سفید را روانۀ بازار مصرف می كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر