کد خبر: 24480 A

سردار کشوری:

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای مرحله دوم طرح پارکبان در 6 نقطه شهر کرمانشاه خبر داد.

ایلنا ـ کرمانشاه: فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای مرحله دوم طرح پارکبان در 6 نقطه دیگر شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، سردار کریم کشوری افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرا مرحله اول طرح پارکبان در خیابان های دبیر اعظم، معلم شرقی و غربی، میدان طالقانی و پارکینگ شهرداری، پیشنهاد اجرای مرحله دوم این طرح را در خیابان های مصوری، افشار توس، مطهری غربی و شرقی، نوبهار و انتهای بلوار گلها به شهرداری داده ایم.

وی مبلغ دریافتی توسط پارکبان ها را مصوب شورای شهر عنوان کرد و گفت: در قبال دریافت مبلغ قبضی به رانندگان داده می شود که رانندگان باید در زمان ترک خودرو خود آن را روی داشبورد ماشین بگذارند تا زمانی که مامور راهنمایی و رانندگی به آن مکان مراجعه کرد با مشاهده قبض خودروی آنها را جریمه نکند.

وی با بیان اینکه ساعت توقف خودرو در محل در قبض پارکبان ها نوشته خواهد شد، اظهار داشت: حداکثر توقف خودرو در یک مکان در این طرح 2 ساعت می باشد.

سردار کشوری اهداف اجرای این طرح را تقسیم عادلانه محل پارک بین خودروها و جلوگیری از پارک طولانی مدت خودروها عنوان کرد.

وی همچنین اجرای طرح زوج و فرد خودروها را موفقیت آمیز عنوان کرد و عنوان داشت: این طرح که از جمله مصوبات شورای ترافیک استان می باشد از 12 مهرماه سالجاری در سه خیابان اصلی مرکز شهر به اجرا درآمد که در سبک کردن ترافیک این سه خیابان موثر بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه جریمه های ورود به این طرح عمدتا دو برگی خواهد بود، اظهار داشت: امکان دارد خودروغیر مجازی که وارد محدوده این طرح شده تا انتهای مسیر 10 بار جریمه شود، بنابراین خودرومذکور باید در اولین فرعی موجود بپیچد و هرچه زودتر از طرح خارج شود.

سردار کشوری در ادامه اجرای تخلفاتی همچون حرکت در پیاده رو، ایجاد عمدی صدای ناهنجار اگزوز، اجرای حرکات نمایشی، حمل بارنامتعارف، تک چرخ زدن، حمل یدک، عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکت در مسیر عبور ممنوع و حرکت در خطوط ویژه اتوبوس و تاکسی را توسط موتورسیکلت سواران موجب توقف موتور آنها و حمل آن به پارکینگ عنوان کرد.

وی افزود: در صورت انجام هر یک از این تخلفات در مرحله اول موتورسیکلت یک هفته توقیف می شود و با تکرار تخلف در مرحله دوم موتورسیکلت به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه تخلفات رانندگان در مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری رصد خواهد شد ابراز داشت: تخلف رانندگان در این مرکز توسط دوربین ها ثبت و قبض جریمه آنها از طریق پست به درب منازل آنها ارسال خواهد شد.

سردار کشوری توقف دوبله، پارک در میادین و پارک در پیاده روها را از جمله بیشترین تخلفات رانندگان در شهر کرمانشاه عنوان کرد و افزود: صحبت کردن با تلفن همراه، نبستن کمر بند ایمنی، عبور از چراغ قرمز و حرکت در مسیر عبور ممنوع نیز از جمله بیشترین تخلفات انجام گرفته در شهر کرمانشاه هستند.

وی در ادامه توقف وسایط نقلیه سنگین را در مناطق مسکونی ممنوع اعلام کرد و از برخورد با اینگونه موارد از ساعت 19 تا 2 بامداد خبر داد.

به گفته کشوری همشهریان می توانند با شماره های 110، 2183605 و 8232222 تماس گرفته و شکایت های خود را در این خصوص مطرح کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر