کد خبر: 24423 A

حجت الاسلام آفتابی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، برگزاری نمایشگاه کتاب را یکی از بسترهای افزایش مطالعه در جامعه بیان کرد.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: یکی از مباحث فرهنگسازی در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزاری نمایشگاه های کتاب است که رشد آمار برپایی نمایشگاه کتاب در استان در سال های اخیر نشان دهنده این امر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازکرمانشاه، حجت الاسلام محمد آفتابی شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری هشتیم نمایشگاه بزرگ کتاب در کرمانشاه تاکید کرد: در سال 84 بین 30 نمایشگاه در استان برگزار شده است که خوشبختانه این آمار در سال 90 به 64 نمایشگاه رسیده است.

وی پیش بینی کرد: امسال 500 هزار نفر از نمایشگاه کتاب بازدید کنند و افزود: به اسنتاد صحبت ناشران، فروش بن تا این لحظه و حضور مردم خوشبختانه امسال مردم استقبال بیشتری از این رویداد فرهنگی کرده اند.

وی با بیان اینکه یارانه کتاب امسال بدون کم و کسر به نمایشگاه کتاب کرمانشاه، اختصاص یافت، افزود: امسال 500 میلیون تومان بن خرید کتاب به نمایشگاه تعلق گرفت که در صورت استقبال مردم تلاش می کنیم در روزهای پایانی افزایش پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه یکی از عوامل افزایش سرانه مطالعه وجود کتاب های مفید و پرمغز در نمایشگاه است، بیان کرد: خوشبختانه ناشران هم با عرضه کتاب های جدید و معرفی تازه های نشر به میهمانی مردم کرمانشاه آمده اند.

حجت الاسلام آفتابی در پایان با اشاره به اینکه لذت یادگیری و مطالعه با هیچ چیز قابل قیاس نیست، بیان کرد: حتی با تکنولوژی های اخیر و پیشرفت نرم افزاری، گرفتن یک کتاب و خواندن آن تاثیر بیشتری بر روی نهاد انسان دارد.

هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب در کرمانشاه از 9 آذرماه تا پایان روز 15 آذر برای بازدید و خرید علاقمندان باز است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر