کد خبر: 23033 A

استاندار كرمانشاه:

استاندار كرمانشاه یكپارچه‌سازی برگزاری آیین های عزاداری امام ‌حسین (ع) در كرمانشاه را موجب ایجاد وحدت و همدلی بیشتر بین اقشار مختلف مردم دانست.

ایلنا ـ کرمانشاه: استاندار کرمانشاه گفت: یكپارچه‌سازی برگزاری مراسم عزاداری برای سید‌ و سالار شهیدان از موضوعاتی است كه از سال گذشته برای اجرا شدن آن اقدام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، سید دادوش هاشمی افزود: یكپارچه‌سازی آیین های عزاداری محرم اقدامی بسیار مهم است كه باید به شكل مطلوب انجام گیرد و در این راستا همه مردم و مسوولان باید همت كنند.

استاندار كرمانشاه با بیان اینكه از سال گذشته و در اربعین این موضوع شروع شده، اظهار داشت: این اقدام نیاز به اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دارد و برخی رقابت‌های ناسالم را اصلاح می‌كند.

وی تصریح كرد: این اقدام علاوه بر اینكه سیمایی خوب دارد موجب ایجاد وحدت، همدلی و شور بیشتر در بین عزاداران سید‌الشهدا (ع) می‌شود.

وی، ایجاد اتحاد و وحدت رویه در بین مسلمانان و عزاداران امام حسین (ع) را مورد تاكید قرار داد و گفت: این وحدت رویه پیام بسیار قوی بر پی‌خواهد داشت و باعث می‌شود شور و شعور این مجالس بیشتر شود.

هاشمی خاطرنشان كرد: امسال نیز سعی شد این امر صورت پذیرد و عزاداران حسینی در كرمانشاه به صورت یكپارچه به عزاداری بپردازند.

استاندار كرمانشاه در پایان گفت: برای اینكه عزاداران اباعبدالله (ع) در كرمانشاه بتوانند به صورت یكپارچه به عزاداری بپردازند مكان خاصی در نظر گرفته ‌شده و اعتبار اجرای این پروژه در سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبری به كرمانشاه اختصاص‌ یافته و كلنگ‌زنی آن نیز انجام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر