کد خبر: 22990 A

به زودی طرح ایمنی و پیشگیری از سوانح در مناطق برون شهری در استان کرمانشاه اجرا می شود.

ایلنا ـ کرمانشاه: معاون حمل و نقل اداره كل حمل و نقل و پایانه های كرمانشاه درباره اهمیت كاهش تلفات و تصادفات جاده ای گفت: سالانه تعداد بیشماری از افراد به ویژه راكبین موتورسیكلت ها و عابرین پیاده درجاده ها در اثر سوانح و عدم رعایت نكات ایمنی جان خود را از دست می دهند و این امر یكی از دغدغه های همیشگی مردم و مسئولین بوده و هست و در همین راستا مسئولین با اتخاذ تدابیری به بررسی و چاره اندیشی این امر پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، جلیل الماسی افزود: این امر خطیر میسر نمی شود مگر با همدلی و همكاری همگانی بویژه مسئولین و بخشداران.

وی همچنین بر استمرار طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها تأكید كرده و افزود: بسیاری از تلفات جاده ای بر اثر عبور و مرور افراد به ویژه دانش آموزان از سطح جاده ها صورت می گیرد كه تا كنون با اجرای این طرح و آگاهی بخشی به كودكان میزان تلفات، كاهش چشمگیری داشته است.

الماسی همچنین از بخشداران خواست كه در ابتدای امر مدارسی كه به لحاظ عدم ایمنی و خطرات جاده ای در اولویت هستند جهت پوشش در طرح ایمن سازی نرم افزاری معرفی کنند.

معاون حمل و نقل و پایانه های كرمانشاه ضمن تأكید بر اجرای درست طرح ایمن سازی جهت راكبین موتور سیكلت و عابرین پیاده، عنوان كرد: در راستای اثربخشی بیشتر این طرح قطعا به راههای مختلف اطلاع رسانی نیاز است كه این امر از طریق نصب بنرها، نقاشیهای دیواری، تهیه و پخش انیمشن های آموزنده، تهیه و توزیع بروشورها، لوح های فشرده و نیز تهیه بسته های ایمنی جهت راكبین موتور سیكلت توسط این اداره كل انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت سلامت وسایل نقلیه راكبین موتورسیكلتها و داشتن مدارك لازم برای آنان اشاره کرد و گفت: یكی از راههای مؤثر جهت ترغیب راكبین موتورسیكلتها به رعایت نكات ایمنی و آگاهی بخشی به آنان، برگزاری همایش ایمنی ویژه آنهاست كه در دستور كار قرار گرفته است.

الماسی همچنین به نقش بخشداران در زمینه اجرای طرح های ایمن سازی عابرین پیاده نظیر، نصب چشم گربه ای و نرده،خط كشی، فنس و كاهنده های سرعت اشاره كرد و از ایشان خواست تا در خصوص افزایش سطح ایمنی در محورهای برون شهری پیشهادات خود را به این اداره كل ارائه دهند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد كه با اجرای طرح ایمنی ترافیك برای راكبین موتورسیكلت و عابرین پیاده در سال آینده شاهد كاهش چشمگیر تلفات و تصادفات جاده ای در سطح استان باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر