کد خبر: 21230 A

رئیس اتحادیه قالیبافان کرمانشاه انتقاد كرد:

در حال حاضر کارگاه‌های قالیبافی از سوی اداره اماکن و اتحادیه دو بار در سال بازدید می‌شوند. وضعیت کارگاه‌های غیر متمرکز در مجموع خوب است اما کارگاه‌های غیر متمرکز که در گذشته بسیار فراگیر بودند از نظر بهداشتی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند.

ایلنا - كرمانشاه: رئیس اتحادیه قالیبافان استان کرمانشاه از «اختلال و قطع صادرات تابلو فرش‌های ایران» به دلیل «فشارهای اقتصادی غرب» خبر داد.

منصوره رضایی در این باره به ایلنا گفت: متاسفانه به دلیل تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی در صادرات به مشکل برخورده‌ایم. به خصوص تابلو فرش‌ها که امکان صادر کردن آنان به سایر کشور‌ها قطع شده است. البته همچنان، امکان صادر کردن فرش‌های زیر پایی را داریم.

وی در خصوص وضعیت قالیبافان اظهار داشت: با توجه به وام‌هایی که از سوی اداره بازرگانی و صندوق مهر رضا به قالیبافان تعلق می‌گیرد، استقبال از این حرفه بیشتر شده است. حمایت‌های بیمه‌ای هم در سطح مطلوبی قرار دارد. اما بدلیل فشارهای اقتصادی غرب صادرات تابلوفرش با اختلال جدی مواجه شده است.

رضایی با اشاره به وضعیت نامناسب کارگاه‌های متمرکز قالیبافی از نظر بهداشتی بیان کرد: در حال حاضر کارگاه‌های قالیبافی از سوی اداره اماکن و اتحادیه دو بار در سال بازدید می‌شوند. وضعیت کارگاه‌های غیر متمرکز در مجموع خوب است اما کارگاه‌های غیر متمرکز که در گذشته بسیار فراگیر بودند از نظر بهداشتی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند.

رئیس اتحادیه قالیبافان استان کرمانشاه در پایان خواستار آن شد که مواد مورد نیاز قالیبافی با قیمت کمتر و سرعت بیشتری در اختیار قالیبافان قرار گیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر