کد خبر: 21124 A

فرماندار کنگاور در گفتگو با ایلنا:

عملکرد کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان کنگاور بسیار خوب بوده است و براساس آمار، تاکنون این کمپ ها موفق شده اند که اعتیاد 700 نفر را به صورت کامل و اصولی درمان کنند.

ایلنا ـ کنگاور: فرماندار کنگاور گفت: یکی از اصلی ترین و بهترین عملکردها برای جلوگیری از افزایش اعتیاد و بزهکاری در سطح جامعه مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر است.

حشمت الله عزیزی در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: خوشبختانه نیروی انتظامی در کنگاور در بحث مبارزه با مواد مخدر عملکرد بسیار مثبتی در سالجاری داشته است که افزایش کشفیات مواد مخدر در این شهرستان مبین این آمار امیدوارکننده است.

فرماندار کنگاور تاکید کرد: این برخورد و افزایش کشفیات مواد مخدر، معلول تشدید نظارت ها و برخوردهای پلیس با فروشندگان مواد مخدر است.

عزیزی در ادامه به آمار کشفیات نیروی انتظامی در برخورد با عاملان توزیع مواد مخدر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در هفته ماهه سالجاری میزان کشفیات انواع مخدر در کنگاور نسبت به سال گذشته، 44 درصد رشد داشته است.

فرماندار کنگاور نقش آموزش های پایه ای در جلوگیری از افزایش اعتیاد و بزهکاری را بسیار مهم و حساس عنوان کرد و افزود: ارائه آموزشهای پایه ای از سطح مدارس و نیز آموزش اصولی خانواده ها در بحث شناخت مواد مخدر و زیانهای آن می تواند تا حدود بسیار زیادی از افزایش جرایم اجتماعی و اعتیاد پیشگیری کند.

عزیزی گفت: افرادی را که به هر علت دچار اعتیاد می شوند را نمی توان در جامعه به حال خود رها کرد، زیرا این افراد خود خطر بالقوه ای با سایر اعضای اجتماع محسوب می شوند.

وی با اشاره به نقش کمپ های ترک اعتیاد در کاهش آمار معتادین و سالم سازی آنها، تاکید کرد: خوشبختانه عملکرد کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان کنگاور بسیار خوب بوده است و براساس آمار، تاکنون این کمپها 700 خروجی داشته اند، یعنی موفق شده اند که اعتیاد 700 نفر را به صورت کامل و اصولی درمان کنند.

فرماندار کنگاور گفت: این میزان معتاد سالم شده در کمپهای کنگاور نشان می دهد که میزان بهبودی در این مکانها بیشتر از 30 درصدی کل ورودیهای آنان بوده است.

عزیزی تاکید کرد: یکی از برنامه های دولت حمایت مادی و معنوی از کمپ های ترک اعتیاد در کشور است و بالطبع این مهم نیز در شهرستان کنگاور در حال پیگیری و انجام است.

فرماندار کنگاور با اشاره به کمکهای بسیار خوب نهادهای حمایتی از کمپهای ترک اعتیاد این شهرستان، گفت: بیش از 20 تا 100 درصد هزینه معتادان خودمعرف و نیازمند در کمپهای شهرستان کنگاور توسط نهادهای حمایتی پرداخت می شود.

عزیزی در پایان افزود: البته باید دولت و مراکز فرهنگی برای بعد از خروج معتادان سالم شده به جامعه برنامه ریزی پایه ای و بلندمدت داشته باشند، تا این افراد سالم شده دوباره به دام مواد مخدر و اعتیاد نیافتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر