کد خبر: 19800 A

240 نفر از دانش آموزان جوانرودی در حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات این شهرستان، به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند.

ایلنا ـ جوانرود: با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات این شهرستان، 240 نفر از دانش آموزان جوانرودی به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از جوانرود، در این مراسم، سرهنگ یعقوب فتاحی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوانرود گفت: 240 دانش آموز دختر دوم متوسطه این شهرستان در قالب نخستین كاروان راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند.

سرهنگ فتاحی افزود: دانش آموزان در این اردو از مناطق عملیاتی شلمچه، اروندكنار و هویزه دیدن خواهند كرد.

وی تصریح كرد: در این سفر 30 نفر نیز به عنوان مربی، راوی و روحانی این دانش آموزان را همراهی می كنند.

فتاحی اظهار كرد: برای اثر بخشی هر چه بهتر برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در میان دانش آموزان در هر اتوبوس، یك روحانی و یك راوی هشت سال دفاع مقدس نیز حضور داشته و در طول مسیر پاسخگوی سئوالات دانش آموزان هستند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوانرود افزود: امسال در مجموع یك هزار و 50 دانش آموز دوم دبیرستان این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام خواهند شد.

فتاحی، هدف از اعزام كاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان انقلاب با آرمان های دفاع مقدس و نیز برگزاری اردوهای عملی درس آمادگی دفاعی دانش آموزان در مناطق عملیاتی دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر