کد خبر: 53640 A

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان خبر داد:

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: تمامی دامهای متقاضی حمل از جنوب کرمان بارکد دار می شوند.

کرمان-ایلنا: در راستای دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشورو اجرای این طرح، 7 شرکت پلاک کوب بخش خصوصی و شبکه های دامپزشکی شهرستانهای تابعه حضوردارند.

به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی دامپزشکی جنوب کرمان،ابراهیم توکلی مدیرکل گفت:در راستای اجرای دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور و به منظور کاهش تردد غیر مجاز دام و حصول اطمینان از سلامتی دامهای صادره از اسفند ماه سالجاری تمامی دامهای متقاضی حمل از منطقه بارکد دار می گردند.

وی افزود:از این به بعد تنها دامهایی که بارکد گذاری گردیده و دوره قرنطینه لازم را طی نموده باشند بومی تلقی گردیده و اجازه خروج از منطقه را خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح، 7 شرکت پلاک کوب بخش خصوصی و شبکه های دامپزشکی شهرستانهای تابعه حضوردارند خاطرنشان کرد:گروه های پلاک کوب از آموزشهای لازم جهت اجرای طرح و چگونگی استفاده از سیستم برخوردار شده اند.

توکلی با بیان اینکه مکاتبات لازم با فرمانداریهای منطقه و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستانها جهت اطلاع رسانی در خصوص آغاز طرح بارکد گذاری دامهای متقاضی حمل انجام گردیده است اذعان داشت:اجرای این طرح در کنترل ورود وخروج دام به منطقه تاثیرگذار خواهد بود وموجب کاهش قاچاق دام می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر