کد خبر: 26592 A

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان كرمان:

معادن استان كرمان همیشه در حال آماده باش و گروه ایمنی و نجات در آنجا مستقر است.

کرمان- ایلنا: معادن استان كرمان همیشه در حال آماده باش و گروه ایمنی و نجات در آنجا مستقر است.

به گزارش ایلنا منوچهر رخ رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان كرمان با اشاره به زلزله های اخیر در كرمان، گفت: تاكنون هیچ آسیبی به معادن استان كرمان نرسیده و تمامی معادن در حال فعالیت هستند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در هنگام وقوع زلزله معادن تعطیل می شوند؟ گفت: هیچ خط كشی وجود ندارد كه اگر اندازه زمین لرزه از این حد بیشتر باشد معادن تعطیل شوند و اصلا هنگام وقوع زمین لرزه قابل پیش بینی نیست.

وی تصریح کرد: در هر صورت معادن به دلیل انفجارات، ریزش های احتمالی و وجود گاز متان همیشه در حال آماده باش است.

وی با بیان اینكه معادن را طوری می سازند كه از وجود خطرات احتمالی مانند زمین لرزه در ایمن باشند، افزود: معدن به صورت مستمر توسط بازرسین نظام مهندسی معدن مورد یررسی و بازرسی از همه نظرات و به صورت ویژه از لحاظ ایمنی، قرار می گیرند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان كرمان با بیان اینكه تمامی معادن دارای مسئول فنی مقیم و به صورت دائم مسئول فنی در آنجا مشغول فعالیت است، گفت: مسئول فنی پس از انجام هر اتفاق در معادن مراتب را به سازمان نظام مهندسی جهت بررسی و مرتفع كردن آن گزارش می دهد.

وی در رابطه با نگرانیش از معادن استان، اظهار داشت: متاسفانه استفاده از نیروهای بی تجربه در معادن امروزه بسیار مشكل ساز شده است و بسیاری از اتفاقات در معادن ناشی از همین موضوع است.

این كارشناس معدن افزود: كار در معادن بسیار مشكل است و هر نیرویی قبل از اشتغال در معدن باید آموزش های لازم را دیده و در دوره های آموزشی شركت نماید.

وی به دلیل نگرانی مردم از معادن زیرزمینی زغالسنگ كرمان در هنگام وقوع زلزله تاكید كرد: تا كنون هیچ گزارشی مبنی بر ریزش تونل در اثر زلزله یا سایر موارد به این سازمان نرسیده و معادن در حال فعالیت هستند.

وی گفت: گروه های ایمنی و نجات همیشه در معادن بویژه در معادن زیرزمینی زغالسنگ به صورت آماده باش فعالیت می كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر