کد خبر: 24373 A

نمایندگی آموزش فنی و حرفه ای گلزار از توابع شهرستان بردسیربا اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال راه اندازی شد.

کرمان -ایلنا: نمایندگی آموزش فنی و حرفه ای گلزار از توابع شهرستان بردسیربا اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا، نمایندگی آموزش فنی و حرفه ای گلزار از توابع شهرستان بردسیربا سه رشته مهارتی قالی بافی، جوشکاری و باغبانی با ظرفیت هر رشته 15 نفر، در فضایی به مساحت 2500 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال راه اندازی شده و آماده آموزش رایگان علاقمندان است.

در مراسم افتتاح این مرکز آموزش مهارتی،ابراهیمی نژاد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به تحریم استکبار جهانی علیه ملت ایران گفت: آموزش های فنی و حرفه ای بهترین راه مقابله با تحریم ها و بی نیازی از کشورهای غربی است.

وی افزود: آموزش های مهارتی با اشتغال پایدار، در مهار بحران بیکاری نیز نقش مهم و بسیار موثری دارد و با استفاده از نیروهای انسانی کارآمد فرهنگ کار و تلاش را در جامعه توسعه می دهد.

وی تصریح کرد: بدلیل نیاز ضروری جامعه امروز به پوشش گسترده این آموزشها، با وجود عدم اختصاص بودجه و چارت خاص و با همکاری فرمانداران و بخشداران مناطق محروم و شهرستان های تازه تاسیس استان مانند رابر، انار، ارزوئیه، گلباف، شهداد، گلزار، بیاض، فهرج و ریگان طی دو سال قبل تحت پوشش قرار گرفته است.

وی دریافت گواهینامه بین المللی، و اختصاص وام توسط صندوق مهر امام رضا(ع) در طرح مشاغل خانگی را از دیگر مزایای این آموزش ها عنوان کرد که به افراد زندگی و شغل آبرومند عطا می کند.

در ادامه این مراسم موسی پور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بردسیر نیز آموزش را لازمه پیشرفت کشور دانست و با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای، راه اندازی این مرکز مهارتی را در جهت رونق منطقه محروم اما بااستعداد گلزار و بخصوص احیای هنر قالی نمونه آن بسیار مهم دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر