کد خبر: 101412 A

دادستان عمومی و انقلاب كرمان تاکید کرد:

افراد در جامعه بر اساس آموزه‌های دینی و قوانین از حرمت و کرامت ذاتی برخوردارند و چنانچه مرتکب جرم شوند با رعایت حرمت و کرامت انسانی آن‌ها در محدوده مقررات باید تعقیب و مجازات شوند.

ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: بنا به حکم قانون حتی اگر فردی مرتکب جرم شود فقط می‌توان آزادی او را سلب و برابر مقررات او را به مجازات رساند لیکن دست اندر کاران عدالت کیفری نباید به کرامت انسانی و حرمت او آسیب برسانند.

به گزارش ایلنا از کرمان موحدٰ در جلسه تعامل و هم اندیشی قضایی دادسرا و رؤسای کلانتری‌های شهر کرمان افزود: ضابطین و قضات دادسرا در خط مقدم ارتباط با مردم در جهت احقاق حق و تظلم خواهی هستند و عملکرد آنان ویترین رفتار این دو دستگاه در پرونده‌های کیفری با مردم است و برخورد و عملکرد‌ها به حساب این دو سازمان آمده و در ذهن مردم به یادگار مانده و اساس داوری مردم قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: نباید اجازه داد مردم دلزده شوند که این امر بی‌انضباطی اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

دادستان کرمان فعالیت با انگیزه و با حساسیت زیاد را در پیگیری امور کیفری آحاد جامعه خواستار شد و تصریح کرد: جرم پدیده‌ای اجتماعی و قربانی اصلی آن جامعه است و همه آحاد مردم وقوع جرم متضرر می‌شوند و برخورد با جرائم و آسیب‌های اجتماعی و درمان احساس ناامنی و عدم امنیت اجتماعی، انتظاری است که جامعه از ما به عنوان مسئول امنیت اجتماعی دارد. فقط مجنی علیه از جرم زیان نمی‌بیند و ما به عنوان نمایندگان جامعه باید بیشتر از مجنی علیه انگیزه برخورد با جرم را داشته باشیم.

موحد خاطر نشان کرد: باید از همه ظرفیت‌ها در جهت ارائه خدمات بهتر به جامعه در سایه افزایش تعامل و همدلی بهره گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر